W nowym Apple TV, a dokładnie to w systemie tvOS znalazły się przygotowane specjalnie dla tego urządzenia wygaszacze ekranu, będące filmami przedstawiającymi z lotu ptaka panoramy kilku miast i miejsc, które słyną z przepięknych krajobrazów.

Wśród nich znalazły się m.in. Nowy Jork, San Francisco, Londyn, Tokio, a także Hawaje czy Chiny .

Oficjalnie wygaszaczem cieszyć się będą mogli użytkownicy nowego Apple TV - bez wątpienia panorama San Francisco czy Nowego Jorku z lecącej nad nimi powolnie, niczym majestatyczny ptak, kamery, będą wyglądać świetnie na telewizorze Full HD. Wcale nie gorzej prezentują się one na ekranie komputerów Mac, a to za sprawą stworzonego przez Johna Coatesa wyświetlacza. Można go pobrać z serwisu GitHub.

Wyświetlacz Coatesa nie jest podpisany. Wymaga więc otwarcia pliku instalacyjnego za pośrednictwem Findera i komendy Otwórz z menu kontekstowego (prawy klik, lub stuknięcie dwoma palcami w gładzik). Wystarczy zgodzić się na jego instalację i wybrać go w ustawieniach wygaszacza ekranu i już można cieszyć się tymi pięknymi panoramami.

Aerial

Wspomnieć wypada, że same panoramy możecie obejrzeć bez instalowania wygaszacza. Wystarczy odwiedzić stronę Bejamina Mayo z 9To5Mac.