W App Store pojawiły się trzy aplikacje autorstwa firmy Adobe. Powstały one dzięki niedawno przedstawionemu pakietu narzędzi programistycznych, dzięki czemu współpracują z Adobe Photoshop CS5.

Pierwszą z aplikacji jest Adobe Eazel ( 4,99 USD). W gruncie rzeczy zamienia ona ekran iPada w płótno, na którym możemy malować. Utworzony w ten sposób obraz można następnie w łatwy sposób przenieść do programu Photoshop CS5 i w nim kontynuować pracę. Warto zaznaczyć, że PS wykonuje od nowa rendering obrazu, dzięki czemu otrzymuje go w wyższej rozdzielczości. Oczywiście wcale nie musimy korzystać z komputerowej odsłony Photoshopa - istnieje możliwość zapisu grafiki na iPadzie w formacie JPEG.

Kolejną aplikacją jest Adobe Nav ( 1,99 USD). Tym razem posiadanie Photoshopa CS5 na swoim komputerze jest wymagane, gdyż Nav to tak naprawdę „uzupełnienie” tego programu. Umożliwia szybkie i intuicyjne poruszanie się po funkcjach PS CS5, przeglądanie, organizowanie i przybliżanie nawet 200 otwartych dokumentów - wszystko to z poziomu iPada.

Trzecią i ostatnią nową pozycją od Adobe jest Color Lava ( 2,99 USD). Aplikacja ta pozwala mieszać barwy i tworzyć zupełnie nowe tematy kolorystyczne. Co ważne, rezultaty będą natychmiast widoczne w programie Photoshop CS5. Sam proces mieszania „farb” jest bardzo naturalny dzięki dużemu ekranowi dotykowemu iPada.

Wszystkie powyższe aplikacje współpracują z programem Photoshop CS5 (wersja 12.0.4 bądź nowsza) i są przeznaczone dla iPada.

Źródło: Adobe, MacRumors