W zeszłym tygodniu pisaliśmy o grafikach i animatorach studia Pixar, którzy testowali możliwości iPada Pro i stylusa Apple Pencil. Nowy tablet firmy z Cupertino trafił teraz do rysowników Disneya, którzy zaprezentowali swoje szkice wykonane właśnie na tym urządzeniu.

Graficy pokazywali pierwsze testy urządzenia w serwisie Periscope, a całą transmisję z tego wydarzenia zakończyli słowami: „zamówmy ich kilka”. Swoje szkice wykonywali w popularnej aplikacji Paper, która już teraz została dostosowana do iPada Pro i stylusa Apple Pencil.

Disney

Pracownicy Disneya zwrócili szczególną uwagę na możliwość położenia dłoni na ekranie urządzenia w czasie używania stylusa oraz właściwości stylusa Apple Pencil, dzięki którym można lepiej poczuć rysunek. W czasie testów graficy naszkicowali Olafa z bajki „Kraina Lodu”, Myszkę Miki i Tiki Mana.

Warto przypomnieć, że iPad Pro został wyposażony w 12,9-calowy ekran Retina, układ A9X z 4 GB RAM, cztery głośniki oraz czytnik Touch ID. Do urządzenia będzie można dokupić specjalną klawiaturę oraz wspomniany stylus Apple Pencil.

Źródła: Apple Insider, MacRumors