Kiedy wychodzi nowy system najlepszym co możesz zrobić, to nie robić nic, dopóki wszystkie programy, na których pracujesz nie będą z nim kompatybilne. Oto kilka informacji o zgodności niektórych marek audio dotyczących El Capitan.

Ableton

Nanowsza wersja Live 9.2.2 jest kompatybilna z OS X 10.11. Ableton zachęca jednak do sprawdzenia zgodności z pluginami przed przejściem na nowy system.

Allen & Heath

Allen & Heath nie spełnia jeszcze warunków dotyczących zgodności z El Capitan. Zaleca się wstrzymanie z aktualizacją dopóki nie zakończą testów nad swoimi produktami.

Apogee

Poniżej link do kompatybilnych urządzeń

PTE

Jednak znam użytkowników Apogee Ensamble, którym nie działają te sterowniki.

Arturia

Zaleca wstrzymać się z aktualizacją do czasu rozwiązania wszystkich problemów związanych z kompatybilnością.

Audient

Zarówno oprogramowanie ID14 jak i iD22 oferuje wsparcie systemu El Capitan i Windows 10. Najnowsze sterowniki są już do pobrania.

Avid (Sibelius)

Sibelius nie jest jeszcze w pełni zgodny z El Capitan. Dalej pracują nad poprawą ale ciągle istnieją problemy dlatego nie jest zalecana aktualizacja.

Avid (Eucon)

Jeszcze nie spełnia warunków. (i chyba raczej nie spełni, bo z doświadczenia wiem o problemach z Yosemite)

Avid (Pro Tools)

Jeszcze nie spełnia warunków.

Avid nie ukończył jeszcze prac związanych ze zgodnością nowego OS X 10.11 do Media Composer , Pro Tools , Sibelius, Eucon lub ISIS i zaleca nie aktualizować systemu dopóki nie będą naprawione wszystkie błędy, które występują po aktualizacji.

Blue Cat Audio

Wszystkie wtyczki i samodzielne aplikacje działają bez problemu w tym pluginy Audio Units w Logic Pro X

Focusrite

Focusrite opublikował infromacje dotyczące zgodności nowego systemu. Wszystko z wyjątkiem redNet, Midnight i Scarlett (plug-in) jest kompatybilne.

Gobbler And Their Marketplace

Na obecną chwilę zdecydowanie nie zaleca się aktualizacji!

iZotope

Produkty iZotope nie spełniają warunków do pracy na El Capitane. Zalecane jest wstrzymanie się z aktualizacją aż do oficjalnego ogłoszenia kompatybilności z nowym systemem.

Native Instruments

Native Instruments ostrzega wszystkich użytkowników przed aktualizacją do OS X 10.11 z powodu poważnych problemów z kompatybilnością dotyczącą KOMPLETE, MASCHINE i TRAKTOR.

Nektar

Nektar ogłosił, że znaleźli pewne problemy podczas testowania Panorama z El Capitan. Zalecane jest wstrzymanie się z aktualizacją.

Serato

Serato DJ oraz Serato DJ Intro nie obsługuje obecnie Mac OS X El Capitan ( 10.11 ) . Nie jest zalecana aktualizacja do El Capitan. Trwają prace nad poważnymi problemami ze zgodnością połączeniem sprzętu i audio.

Slate Digital

Nie jest zagwarantowana pełna kompatybilność, trwają prace nad rozwiązaniem wszystkich błędów.

Steinberg

Nie poleca się aktualizacji, występują różne problemy podczas uruchamiania produktów Steinberg pod OS X 10.11. Szczegółowe informacje dotyczące kompatybilności zostaną opublikowane 23 października po zakończeniu wszystkich testów. Obecnie Cubase 8.0.30, Nuendo 7.0.30 i MR Tools i sterowniki UR nie są zgodne z systemem El Capitan.

Waves

Wtyczki Waves nie są jeszcze obsługiwane przez OS X 10.11.


Uzupełnienie

UVI

Dostałem email z firmy UVI, że ich produkty są już gotowe po updacie do wersji UVI Workstation 2.5.16


Uzupełnienie 16.10

Finale 2014

Finale 2014 ma problem ze stabilnością. Wersja 2014.5 ma pojawić się w listopadzie. (info:DanielF)

Akai

MPC Renaissance nie działa. (info:Tomasz Szpiner)

Waves

Waves od 13 października w pełni obsługuje El Capitan.

Propellerheads Reason

Działa bez problemów. (info:Ruczaj)

Tascam

Nie działa. (info:Aleksander Rabij)