W czasie dzisiejszej konferencji, firma Pebble zaprezentowała nowy model swojego zegarka - Time Round. Jest to pierwszy smartwatch kalifornijskiej firmy wyposażony w okrągłą tarczę.

Urządzenie zadebiutowało w dwóch wersjach - ze skórzanym lub silikonowym paskiem w cenie 249 dolarów i z metalową bransoletą (dostępną w kolorze czarnym, jasno i ciemno-srebrnym oraz różowo-złotym) w cenie 299 dolarów. Ze względu na znaczne zmniejszenie wymiarów zegarka, szczególnie pod względem grubości (do 7,5 mm), czas pracy na baterii zmalał do dwóch dni. Sprzęt nie jest już wodoodporny, choć jak zapewnia producent, nie musimy się obawiać wystawienia go na deszcz czy wodę z prysznica.Pełne ładowanie urządzenia zajmie jednak jedynie pół godziny, więc nie powinno to stanowić problemu dla większości użytkowników. Warto przypomnieć, że kwadratowa wersja smartwatcha pozwalała na około sześć dni pracy na jednym ładowaniu akumulatora.

Zamówienia na Pebble Time Round można składać już dzisiaj na oficjalnej stronie, jednak smartwatche trafią do pierwszych użytkowników dopiero w listopadzie. W asortymencie nie znajdziemy jeszcze modeli ze srebrną bransoletą. Warto jednak dodać, że osoby, które zamówiły wcześniej Pebble Time, mogą za dopłatą wymienić to urządzenie na nowszy model.

Źródło: Tech Crunch, Engadget