Redaktorzy serwisu iFixit, znanego z oceny możliwości naprawy różnych urządzeń, poprzez rozłożenie ich na niemal części pierwsze, dokonali takiej właśnie rozbiórki iPada mini 4.

To na co zwrócili uwagę, to zwiększenie pamięci RAM do 2 GB oraz zmniejszona bateria. Poprzedni model - iPad mini 3 - posiadał 1GB pamięci RAM, ale za to baterię o pojemności 6471 mAh, podczas gdy iPad mini 4 wyposażony został w baterię o pojemności zaledwie 5124 mAh. Niezależnie od tego, długość pracy na baterii zdaniem Apple pozostała nie zmieniona i wynosi 10 godzin, w przypadku korzystania z połączenia WiFi i 9 godzin przy połączeniu przez sieć komórkową.

Mniejsza bateria i ekran niemal identyczny z tym, jaki znalazł się w iPadzie Air 2, wyraźnie odchudziły urządzenie, które jest o 18 procent cieńsze i o 12 procent lżejsze od iPada mini 3. Mniejsze gabaryty to zarówno zaleta, jak i wada. Zdaniem iFixit zwiększa to potencjalne koszty naprawy urządzenia. Jej własnoręczne przeprowadzenie jest niemal niemożliwe. Urządzenie otrzymało jedynie 2 na 10 możliwych punktów określających łatwość jego naprawy.

Źródło: iFixit