Od wczorajszego wieczora, kiedy to zakończyła się konferencja Apple, trwają spekulacje dotyczące ilości pamięci RAM w nowych iPhone'ach - 6s i 6s Plus. Na rozmaitych stronach internetowych pojawiły liczne plotki, często oderwane od rzeczywistości. Dopiero mój telefon do Apple Store w San Francisco rozwiał wszelkie wątpliwości.

Jak poinformował mnie pracownik odpowiedzialny za dział techniczny w salonach firmowych Apple, nowe iPhone'y będą miały 2 GB pamięci RAM.

Wcześniejsze telefony oraz maile do różnych działów Apple i supportu firmy nie przynosiły mi odpowiedzi. Dopiero telefon do salonu przy Stockton Street w San Francisco doprowadził mnie do pozyskania przedstawionych wyżej informacji. Jak przyznał pracownik tego salonu, do którego zostałem przekierowany, po raz pierwszy ktoś pytał go o tego typu specyfikację w urządzeniach mobilnych Apple.


Deweloper Hamza Sood potwierdził przedstawione przeze mnie wyżej informacje, dzięki swojemu odkryciu w programie Xcode. Jak możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu, iPhone'y 6 zostały wyposażone w 1 GB RAM-u, a tegoroczne modele - 6s i 6s Plus - w 2 GB RAM-u. iPad Pro z kolei, jak już ujawniło wcześniej Adobe, ma 4 GB pamięci o dostępie swobodnym. Zarówno nowy tablet, jak i smartfony Apple wykorzystują prawdopodobnie kości LPDDR 4.