Szybko rozwijający się oraz poszerzający swoje zasoby Android Market, już w przeciągu najbliższych miesięcy może dogonić App Store (w wersji dla iPhone'a oraz iPoda, wyłączając iPada). Zdaniem analityków z firmy Distimo, już w lipcu br. sklep z aplikacjami dla urządzeń z systemem Google na pokładzie, może dobić do ponad 300 tysięcy aplikacji.

Sklep z oprogramowaniem dla iOS rozpoczął rok 2011 mając w ofercie około 300 tysięcy aplikacji, czyli dokładnie 2 razy więcej niż Android Market. Jak jednak wyraźnie pokazał pierwszy kwartał bieżącego roku, to sklep Google odnotował o wiele większy wzrost i przy pomyślnych wiatrach już na początku wakacji może podwoić liczbę gier oraz programów z początku tego roku, dobijając w lipcu do 330 tysięcy.

Co ciekawe, Android Market dogonił już App Store w przypadku aplikacji darmowych. Użytkownicy iPhone'ów oraz iPodów Touch mogą za darmo skorzystać z około 120 tysięcy programów, przy niespełna 135 tysiącach przeznaczonych dla osób korzystających ze smartfonów z Androidem na pokładzie.

Jak widać na powyższym wykresie, Android bardzo szybko dogania App Store zostawiając bardzo daleko w tyle analogiczne sklepy związane z innymi systemami mobilnymi. Nokia Ovi Store, Blackberry Appworld oraz Windows Phone 7 Marketplace, zdaniem analityków, nie dotrą nawet do bariery 50 tysięcy aplikacji.

Źródło: CultOfMac