Connect (czy jak kto woli Ping 2.0) to taka dziwna sieć społecznościowa, którą Apple zintegrowało z usługą Apple Music.

alt text

Teoretycznie Connect ma służyć do tego, że możemy tam podglądać co nasi ulubieni artyści chcą nam przekazać. A to zdjęcie z jakiejś sesji nagraniowej, zdjęcie z jakiegoś koncertu, czy też nagranie premierowego singla, itp. Praktyka jednak jest taka, że mało kto tam zagląda, a Connect zajmuje bardzo cenne miejsce na dolnej belce w menu programu Muzyka.

alt text

Z kolei coś co raczej powinno być wyciągnięte na pierwszy ekran, czyli Listy utworów jest zakopane w Mojej muzyce. Choć akurat, przeglądając menu np. Spotify, czy Google Music, widzę, że tam Playlisty też są bez sensu trochę za głęboko w strukturze menu umieszczone.

Na szczęście jest sposób, aby niechcianego Connecta usunąć z aplikacji Muzyka i jednym ruchem wyciągnąć Listy utworów do głównego menu.

Robi się to następująco. W Ustawieniach iPhone’a klikamy po kolei: Ogólne, Ograniczenia, podajemy kod, a następnie odznaczamy „Apple Music Connect” i voila! Connect znika, a dostęp do List utworów mamy teraz bezpośrednio z głównego menu programu Muzyka.

alt text

alt text

Oczywiście problem dotyczy tylko iPhone’ów. Na iPadzie jest o wiele więcej miejsca i zarówno Connect jak i Listy utworów mieszczą się bez problemu.