Aplikacja Paper to prosty lecz bardzo przyjemny w użyciu wirtualny szkicownik, któremu trzy lata temu udało się zdobyć zarówno tytuł aplikacji roku jak i nagrodę Apple Design Award. W chwili obecnej jest ona dostępna wyłącznie na tabletach firmy Apple, jednak wczoraj jej twórcy ogłosili oficjalnie, iż już niedługo doczekamy się także wersji na iPhone'y.

Big f6af9874 d914 4ff3 8379 47bb898bceb1

Decyzja o przeniesieniu wspomnianego programu na mniejsze ekrany wynika najprawdopodobniej z faktu, iż Paper został niedawno wzbogacony o Think Kit - całkiem ciekawy zestaw nowych funkcji ułatwiających nam rysowanie wszelkiej maści diagramów, tabel i wykresów. Zmiana ta sprawiła, iż Paper przestał być szkicownikiem skierowanym głównie do artystów (lub ludzi lubiących sobie od czasu do czasu pogryzmolić bez marnowania papieru) a stał się także ciekawym narzędziem dla osób, dla których odręczne rysowanie diagramów jest czymś o wiele wygodniejszym niż praca przy pomocy myszy i klawiatury. O ile ta pierwsza grupa użytkowników raczej nie skorzystałaby z Paper na smartfonach, gdyż ograniczałby ich zbyt mały ekran, o tyle w przypadku tej drugiej kategorii dostęp do szkicownika z poziomu telefonu, np. w celu wprowadzenia szybkich poprawek w diagramie czy notatce, wydaje się być czymś jak najbardziej pożądanym. Poniższe nagranie prezentuje możliwości Think Kit w wersji na iPada.

Niestety, twórcy aplikacji nie zdradzili jeszcze kiedy dokładnie możemy spodziewać się wersji na iPhone'a. Nie wiadomo też, czy telefony z logo nadgryzionego jabłka doczekają się swojej własnej wersji aplikacji, czy też ta dostępna obecnie na iPada zostanie przekształcona w wersję uniwersalną (tweet opublikowany niedawno przez jednego z deweloperów wskazuje jednak wyraźnie na tą drugą opcję). Aplikacja Paper w wersji na iPada dostępna jest do pobrania za darmo w internetowym sklepie App Store.