Polskie studio Vivid Games znane jest głównie za sprawą gier Real Boxing i Godfire: Rise of Prometheus. Podczas tegorocznej edycji targów Gamescom okazało się, że ta pierwsza gra już niedługo doczeka się kontynuacji.

Nowa odsłona tej popularnej produkcji przyniesie ze sobą szereg zmian i usprawnień w stosunku do swojej poprzedniczki. Centralnym punktem Real Boxing 2 będzie odświeżony tryb kariery, który od teraz oferować będzie zarówno starcia z komputerem jak i innymi graczami.

Twórcy gry zamierzają też położyć o wiele większy nacisk na proces rozwijania naszego zawodnika, pozwalając graczom poprowadzić swoich podopiecznych od etapu amatorskiego aż po poziom mistrzowski. Równie ważnym elementem gry ma być personalizacja postaci kierowanego przez nas pięściarza. Nie wiadomo jednak, czy ograniczy się ona jedynie do jego wyglądu, czy też będzie miała także wpływ na sposób gry.

Warto też wspomnieć o tym, że Real Boxing 2 będzie wykorzystywać silnik Unreal Engine 4 (pierwsza część korzystała z "trójki"). Pierwszy zwiastun gry nie zdradza wprawdzie, jak będzie prezentować się ona w trakcie samej rozgrywki, jednak pozwala zapoznać się bliżej ze stylem graficznym na który tym razem zdecydowali się deweloperzy.

Gra Real Boxing 2 pojawi się w App Store jeszcze w tym roku jako tytuł typu Freemium. Osoby zainteresowane tą produkcją mogą jednak już teraz zapisać się do klubu VIP, którego wybrani członkowie będą mogli wziąć udział w zamkniętych testach wersji Beta. Więcej informacji na temat gry znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej.