Posiadacze urządzeń z systemem OS X wiedzą dobrze o tym, że platforma ta nie jest zbyt popularna wśród twórców gier komputerowych. Ciężko zliczyć, jak wiele ciekawych tytułów kompletnie ominęło komputery z logiem nadgryzionego jabłka, lub trafiło na nie ze sporym opóźnieniem. Świetnym przykładem takiego stanu rzeczy jest KOTOR II, który kilka dni temu pojawił się w sklepie Mac App Store... jedenaście lat po premierze konsolowego oryginału (posiadacze urządzeń z systemem Windows musieli czekać na swoją wersję mniej niż pół roku).

Fabuła gry Star Wars: Knights of the Old Republic II rozgrywa się cztery tysiące lat przed wydarzeniami przedstawionymi w filmach, w epoce w której rycerze Jedi zostali niemal doszczętnie wytępieni przez Sithów. Jak nietrudno zgadnąć to właśnie bohater (bądź bohaterka) prowadzony przez gracza będzie musiał zakasać rękawy i wraz z grupą towarzyszy przywrócić pokój w galaktyce. Warto zaznaczyć, że chociaż w trakcie rozgrywki pojawiają się liczne nawiązania do pierwszej części, to jednak jej znajomość nie jest niezbędna do czerpania przyjemności z gry.

Za przeniesienie wspomnianej produkcji na komputery z systemem OS X odpowiedzialna jest firma Aspyr Media, specjalizująca się w tego typu konwersjach. Mac'owe wcielenie gry KOTOR II doczekało się więc delikatnego odświeżenia oprawy graficznej. Dodano też możliwość sterowania za pomocą kontrolerów z konsol PS4, PS3, Xbox 360 i Xbox One oraz wprowadzono integrację z Game Center, dzięki której gracze mogą zdobywać osiągnięcia podczas gry.

Star Wars: Knights of the Old Republic II dostępne jest do nabycia w sklepia Mac App Store, gdzie kosztuje obecnie 6,99 euro.

Pobierz KOTOR II


Dla wszystkich czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszytkie paski, bransolety, szyby oraz obudowy do Apple Watch.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: promaw72019 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Promocja dotyczy produktów znajdujących się w kategorii Watch.

10% kupon ważny jest do 17 lipca 2019