Posiadacze urządzeń z systemem OS X wiedzą dobrze o tym, że platforma ta nie jest zbyt popularna wśród twórców gier komputerowych. Ciężko zliczyć, jak wiele ciekawych tytułów kompletnie ominęło komputery z logiem nadgryzionego jabłka, lub trafiło na nie ze sporym opóźnieniem. Świetnym przykładem takiego stanu rzeczy jest KOTOR II, który kilka dni temu pojawił się w sklepie Mac App Store... jedenaście lat po premierze konsolowego oryginału (posiadacze urządzeń z systemem Windows musieli czekać na swoją wersję mniej niż pół roku).

Fabuła gry Star Wars: Knights of the Old Republic II rozgrywa się cztery tysiące lat przed wydarzeniami przedstawionymi w filmach, w epoce w której rycerze Jedi zostali niemal doszczętnie wytępieni przez Sithów. Jak nietrudno zgadnąć to właśnie bohater (bądź bohaterka) prowadzony przez gracza będzie musiał zakasać rękawy i wraz z grupą towarzyszy przywrócić pokój w galaktyce. Warto zaznaczyć, że chociaż w trakcie rozgrywki pojawiają się liczne nawiązania do pierwszej części, to jednak jej znajomość nie jest niezbędna do czerpania przyjemności z gry.

Za przeniesienie wspomnianej produkcji na komputery z systemem OS X odpowiedzialna jest firma Aspyr Media, specjalizująca się w tego typu konwersjach. Mac'owe wcielenie gry KOTOR II doczekało się więc delikatnego odświeżenia oprawy graficznej. Dodano też możliwość sterowania za pomocą kontrolerów z konsol PS4, PS3, Xbox 360 i Xbox One oraz wprowadzono integrację z Game Center, dzięki której gracze mogą zdobywać osiągnięcia podczas gry.

Star Wars: Knights of the Old Republic II dostępne jest do nabycia w sklepia Mac App Store, gdzie kosztuje obecnie 6,99 euro.

Pobierz KOTOR II