Każdy kto ma MacBooka, wie jakim udogodnieniem jest złącze MagSafe. Wiele razy uchronił on nasze urządzenia przed niekontrolowanym upadkiem. Niestety, takiego rozwiązania nie posiadają urządzenia mobilne. Na szczęście pojawiło się stosowne rozwiązanie.

Na stronie serwisu Kickstarter ruszyła kampania kanadyjskiej firmy ZNAPS, mająca na celu ufundowanie magnetycznego adaptera do urządzeń ze złączem Lightning oraz Micro-USB.

Zasada działania jest bardzo prosta. Do złącza wkładamy specjalną końcówkę, która delikatanie wystaje z telefonu. Następnie nakładamy adapter na "główkę" naszego kabla oraz przykładamy go do telefonu. Czyż nie proste?

alt text

ZALETY:

  • wskaźnik ładowania.
  • magnetyczne połączenie.
  • szybkie podłączanie/odłączanie.
  • chroni przed dostaniem się wody do złącza w telefonie.
  • wspiera kabel Lightning oraz Micro-USB.

Firma z Toronto chciała uzyskać 120 000 dolarów kanadyjskich, żeby uruchomić produkcję, a już na swoim koncie zebrała ponad 200 tysięcy. Do końca zostało 26 dni, więc ta kwota będzie rosnąć. Pierwsze dostawy przewidziane są na listopad tego roku. Pewnie kwestią czasu jest wprowadzenie takiego rozwiązania dla nowych MacBooków z USB-C.

Przy niskiej cenie otrzymujemy bardzo ciekawy produkt. A jak Wam się podoba takie rozwiązanie, zamierzacie to kupić? Dajcie znać w komentarzach.

*Informacją na Twitterze podzielił się Maciej Wilczyński @Maciej.