Zanim się obejrzeliśmy, minął miesiąc od premiery pierwszego numeru MyApple Magazynu, a my oddajemy w Wasze ręce już numer trzeci. Pobierz MyApple Magazyn nr 3/2015

W pewnym sensie przewodnim tematem tego numeru jest czas, a jeśli czas - to także Apple Watch. Steve Sande korzysta z niego już od dwóch miesięcy (a to przecież sporo czasu). Czas - jak w zagadce Golluma z "Hobbita" Johna Reuela Tolkiena - nikogo ani niczego nie omija, także iPodów. Te, a zwłaszcza iPod touch, zostały właśnie zaktualizowane, jednak ich czas wyraźnie się kończy - widać to zwłaszcza po modelach nano i shuffle. Czas to zmiany, a o tym, jak zmieniało się postrzeganie produktów Apple, pisze Grzegorz Świątek.

Czas przy tym bardzo łatwo trwonić na rzeczy mało istotne, np. na Twittera czy przeglądanie Apple Music, wie o tym dobrze Michał Masłowski, o czym pisze w swoim felietonie o produktywności. Sporo czasu, bo aż 90 dni daje Apple użytkownikom na przetestowanie swojej usługi muzycznej Apple Music. Czas to jednak pieniądz, o czym dobrze wiedzą nie tylko Apple, ale i artyści, których utwory dostępne są w tej usłudze. Pisze o tym Max Pijanowski. Do swojej maszyny czasu i wycieczki w przeszłość zaprasza Was także Jaromir Kopp, tym razem w jego felietonie przeczytacie o drukarkach Apple mocniejszych od współczesnych im komputerów Macintosh.

Pobierz MyApple Magazyn nr 3/2015

Ja tymczasem wspominam swoją własną wycieczkę w przeszłość, do Muzeum Historii Komputerów w Mountain View. Polecam też Waszej uwadze bardzo ciekawy wywiad Kingi Zielińskiej z Michałem Koralewskim, zdobywcą Grand Prix tegorocznej edycji konkursu iPhone Photography Awards. Michał radzi, od czego zacząć przygodę z tego typu konkursami.

Serdecznie zapraszam do lektury.