Od kilkunastu dni mam przyjemność testować obudowę do iPhone 6 marki iBattz. Celowo piszę o przyjemności testowania, bo w przypadku dostarczonego PowerBanka o nazwie Invictus mogę mówić o samych pozytywnych odczuciach. Akcesorium jest bardzo ciekawą propozycją dodatkowego źródła zasilania, które na pewno przyda się wielu użytkownikom najnowszego telefonu z oferty Apple.

alt text

W skład dostarczonego zestawu wchodzi: obudowa, akumulator, kabel ładowania micro-USB, przedłużacz słuchawkowy oraz krótka instrukcja użytkowania.

alt text

Obudowa iBattz składa się z czterech części: dwuelementowej plastikowej ramki, tylnej klapki oraz akumulatora. Tylna klapka występuje w trzech kolorach: złotej, czarnej oraz gwieździstej szarości (space gray).

alt text

Konstrukcja Invictusa została wykonana z wytrzymałej mieszanki tworzyw sztucznych charakteryzujących się czarnym, matowym wykończeniem o minimalistycznym stylu. Wymiary Invictusa to 70x150x14mm. Są to jedne z mniejszych gabarytów dla tego typu etui. Waga PowerBanka, wynoszące 120g, nie powoduje mniejszego komfortu w użytkowaniu. W moim odczuciu jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż ładowanie telefonu z przenośnego akumulatorka za pomocą kabla. Mimo że wymiary i waga telefonu w etui się zwiększa, to i tak można swobodnie nosić całość w kieszeni spodni.

alt text

Producent przewidział w konstrukcji otwory na obiektyw aparatu, gniazdo słuchawkowe, przełącznik szybkiego ściszania telefonu jak i otwory zewnętrznego głośnika. Otwór na gniazdo słuchawkowe, jest na tyle duży, że można używać większość słuchawek bez dołączonego do zestawu przedłużacza słuchawkowego.

alt text

Etui ochronne nie ogranicza funkcjonalności iPhone’a. Na obudowie znajdują się również przyciski, które są identyczne kolorystycznie jak tylna klapka PowerBanka. Ważnym elementem obudowy są trzy delikatne uwypuklenia, które chronią ekran telefonu przed zarysowaniem podczas kładzenia go wyświetlaczem do dołu.

alt text

Dołączony do zestawu akumulator jest elementem, który można w każdej chwili wymienić na inny w pełni naładowany. Model użytego akumulatora jest identyczny jak w Galaxy Note 3 (n9005) i można go zakupić w cenie od około 25zł.

alt text

Pojemność dostarczonego akumulatora wynosi wg danych producenta 3200mAh. Dystrybutor podaje, że pozwala to na naładowanie iPhone w około 120%. Czas ładowania PowerBanka wynosi 4 godziny, natomiast żywotność akumulatorka to jak podaje producent 500 cykli. O poziomie naładowania akcesorium informuje czterostopniowy niebieski wskaźnik LED umieszczony w tylnej dolnej części obudowy.

alt text

Podczas mojego testu pierwsze ładowanie iPhone 6 trwało 2 godziny 10 minut. Jest to dobry wynik, tym bardziej, że telefon cały czas był uruchomiony i w między czasie odebrałem dwie krótkie rozmowy. Po rozładowaniu telefonu do 2% podłączyłem ponownie Invictusa i rozpocząłem ładowanie w celu potwierdzenia czy uda się jeszcze w około 20% doładować telefon. Ku mojemu zadowoleniu udało mi się naładować go, do 30% co daje około 28% drugiego ładowania.

Cechą wyróżniającą iBattz Invictus jest możliwość równoczesnego ładowania iPhone’a oraz synchronizowania danych z komputerem. Urządzenie posiada również certyfikat MFi (Made For iPhone).

Koszt iBattz Invictus to około 300zł.

Dziękuję dystrybutorowi firmie eXtremeMem za udostępnienie PowerBanka do testu.

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text