Staram się korzystać na co dzień z dwóch rodzajów słuchawek - nausznych, które oferują mi najlepszą jakość dźwięku kosztem mobilności oraz dousznych, dzięki którym mogę słuchać mojej ulubionej muzyki w czasie biegania i ćwiczenia. W tym drugim przypadku jakość dźwięku, wygoda oraz po części desing i wytrzymałość determinują mój wybór przy zakupie.

W ciągu ostatnich kilku tygodni testowałem słuchawki Brainwavz Delta, które wyróżnia na rynku jedna, dość istotna cecha - niska cena. Przy produktach tanich klient zwykle musi się liczyć z pewnym kompromisem i nie inaczej jest w przypadku testowanego przeze mnie sprzętu. Nie oznacza to jednak, że jest bolesny - wręcz przeciwnie!

alt text

Po wyjęciu z lichego pudełka, słuchawki nie sprawiają dobrego wrażenia, ale zadziwia duża liczba dodatków do głównego produktu. Otrzymujemy bowiem trzy różne tipsy oraz pianki Comply T-400, które świetnie dopasowują się do ucha. Ponadto zestaw obejmuje klips, dzięki któremu możemy przypiąć kabel do koszulki, co jest bardzo istotne w czasie biegania.

Słuchawki nie zostały zbyt dobrze wykonane. Pochwalić należy zagiętą wtyczkę jack 3,5 mm, dzięki któremu mamy pewność, że nie złamiemy kabla. Ten zaś jest bardzo słabo odizolowany, a tworzywo go okalające sprawia bardzo złe, tandetne wręcz wrażenie. Nieco lepiej wypada główna część słuchawek - same głośniczki. Tutaj mamy do czynienia z metalowym, solidnym wykończeniem. Mimo wszystko bałbym się na dłuższą metę o ich żywotność.

alt text

Najważniejsza jest jednak w słuchawkach jakość dźwięku i tutaj muszę pochwalić produkt Brainwavz. Zapomnieć możemy o jakichkolwiek szumach, spłyceniach i innych charakterystycznych dla tanich słuchawek wadach. Niskie dźwięki są dobrze zbalansowane i choć o zadowalającej głębi nie możemy tutaj mówić, to jednak bas brzmi naprawdę przyjemnie. Również środek i góra robią świetne wrażenie. Mimo pewnych problemów z zachowaniem dynamiki, dźwięk nie jest zbyt ostry i bardzo przyjemny dla ucha. Z pewnością Delta to nie model dla audiofila, ale jeżeli chodzi o słuchawki do biegania, to naprawdę ciężko mu coś zarzucić.

Słuchawki zostały wyposażone również w mikrofon oraz pilot współpracujący ze sprzętem Apple, dzięki któremu możemy regulować głośność muzyki.

alt text

Brainwavz Delta to prawdopodobnie najlepsze słuchawki w swojej kategorii cenowej. Jestem wręcz przekonany, że pod względem jakości dźwięku konkurencji można szukać dopiero w pięć razy droższych modelach. Bardzo cieszy, że producent zdecydował się dołączenie kilku tipsów i wygodnych pianek Comply. Chińskie słuchawki ciężko pochwalić za świetną jakość wykonania, szczególnie przy okablowaniu oraz elementach plastikowych, ale kompromis ze względu na cenę był konieczny.

– przetwornik: dynamiczny 8 mm

– impedancja: 16 Ohm

– pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz

– skuteczność: 100 dB

– pobór mocy: 2 mW

– przewód: 1,3 m

– gwarancja: 12 miesięcy

alt text

Konkurs

Przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać dwie pary słuchawek Brainwavz Delta w kolorze białym albo czarnym. Wystarczy, że przygotujecie playlistę złożoną z trzech utworów, które chcielibyście przesłuchać na opisanych wyżej słuchawkach. Możecie tego dokonać w serwisie YouTube lub Apple Music i zostawić link w komentarzu. Wybiorę dwie najciekawsze playlisty, bez znaczenia jest gatunek muzyczny. Konkurs trwa do 26 lipca.

Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu

Wyniki konkursu

Nagrody w konkursie otrzymują użytkownicy:

  • squ1b

  • Bart2142

Napiszcie do mnie maila na jacek.zieba[małpa]myapple.pl. Abym mógł rozpoznać, ze ktoś się po Was nie podszywa, zalogujcie się na MyApple i zróbcie zrzut ekranowy Waszego komentarza. Dajcie znać, jaki kolor Wam pasuje. Osoba, która pierwsza napisze będzie miała pierwszeństwo. Na maile czekam do czwartku, potem wylosuję kolejną osobę.