W momencie gdy zaczynaliśmy z Maciejem Wilczyńskim prace nad tą aplikacją, na rynku nie było jeszcze tak dokładnego narzędzia. Właściwie to nie było żadnego, które tworzyło normalne playlisty. Apple dołożyło wszelkich starań, by uniemożliwić deweloperom dostęp do swojego serwisu muzycznego. Spędziliśmy więc wiele czasu analizując program iTunes i wewnętrzne API Apple Music. alt text

alt text

Największą trudność sprawiło nam wybranie sposobu importowania playlist. Pomysłów było wiele, czasu niekoniecznie. Program został skonstruowany tak, by był jak najprostszy w obsłudze. Po wybraniu listy utworów ze Spotify, tworzona jest w Apple Music playlista i nowa muzyka trafia do zakładki My Music. Udało się nam uniknąć skomplikowanych dla użytkownika procesów przechwytywania pakietów, znanych z konokurencyjnych rozwiązań.

alt text

Więcej o MPI dowiecie się na stronie internetowej poświęconej aplikacji.

Warto jednak wspomnieć, że Maciej Wilczyński zdecydował się na udostępnienie aplikacji za darmo. Szanujmy to i nie róbmy zbędnych mirrorów na zewnętrznych serwerach, a zamiast tego odsyłajmy znajomych do jego strony. Pomoże to w utrzymaniu i dalszym rozwoju projektu!

##Aktualizacja

15 czerwca okazała się pierwsza większa aktualizacja aplikacji. Wprowadziła ona m.in. możliwość importowania playlist z serwisu Deezer oraz znaczne usprawnienia procesu importowania. Deweloper twierdzi, że niektóre playlisty importowane są nawet o 63% szybciej!

Aktualizację można pobrać bezpośrednio w aplikacji lub z bloga autora

Cómo copiar lista de reproducción entre Spotify/Deezer y Apple Music?