iPhone 5, który prawdopodobnie na początku czerwca tego roku zostanie zaprezentowany na konferencji Apple, do sprzedaży trafi dopiero we wrześniu, informuje Reuters. Byłoby to pierwsze tak duże opóźnienie względem dotychczasowych premier pozostałych wersji smartfonów Apple.

Jak twierdzi Reuters, iPhone 5 trafi do sprzedaży dopiero we wrześniu tego roku. Produkcja nowych urządzeń ma bowiem rozpocząć się dopiero w czerwcu, z czym związane jest opóźnienie. Informacja wydaje się być wiarygodna, ponieważ, według Reuters'a, potwierdziły ją 3 osoby ściśle związane ze sprawą

Jeśli informacja faktycznie się potwierdzi, będzie to pierwsze tak duże opóźnienie, zazwyczaj bowiem nowe modele smartfonów Apple pojawiały się na rynku na początku wakacji (czerwiec - lipiec).Prawdopodobnie istotny wpływ na tę sytuację ma nieoczekiwane wprowadzenie na rynek drugiej wersji iPhone'a 4, działającego w standardzie CDMA.

Co ciekawe, jak informuje Reuters, nowy iPhone będzie miał szybszy procesor i nie będzie się znacznie różnił wyglądem od aktualnie najwyższego modelu.

Źródło: Reuters.com