Ian Rogers, kierownik odpowiedzialny za Apple Music, w opublikowanym wczoraj wpisie na swoim blogu zdradził datę i godzinę udostępnienia przez Apple aktualizacji iOS 8.4, która przyniesie powszechny dostęp do tej usługi muzycznej.

Według niego aktualizacja systemu udostępniona zostanie przez Apple już w najbliższy wtorek 30 czerwca o godzinie 8 rano czasu pacyficznego, co daje godzinę 17:00 w Polsce. Zwykle aktualizacje systemu pojawiaj się krótko po godzinie 19:00.

Z kolei internetowa stacja muzyczna Beats 1, która dostępna będzie dla wszystkich użytkowników, rozpocznie swoje nadawanie godzinę po pojawieniu się aktualizacji, a więc o 18:00.

Rogers zaprosił także wszystkich na stronę wydarzenia na Facebooku poświęconej otwarciu usługi Apple Music.

Na Twitterze aktywny jest też ostatnio Eddy Cue, który ujawnił, że usługa Apple Music posiadać będzie też tę samą funkcjonalność co iTunes Match. Użytkownicy będą mogli załadować do chmury do 25 tysięcy piosenek niedostępnych w tej usłudze. Apple pracuje jednak nad zwiększeniem tego limitu do 100 tysięcy.

Cue przyznał też, że wsparcie dla Apple Music w iOS 9 pojawi się wraz z kolejną wersją beta. Nie wiadomo jednak, czy Apple planuje wydanie jej już w najbliższy wtorek.

Źródło: 9To5Mac