iPhone to w końcu przenośny komputer, który swoją mocą obliczeniową przewyższa urządzenia, z których korzystało się jeszcze kilka lat temu. Nic dziwnego zatem, że powstają dla niego akcesoria, pozwalające wykorzystać go w profesjonalnej pracy. Jednym z nich jest urządzenie do badania wzroku, na którego produkcję znalazły się właśnie fundusze w wysokości 6,1 miliona dolarów.

Specjalne akcesorium o nazwie SVOne, stworzone przez firmę Smart Vision Labs, po połączeniu z iPhonem pozwala na przeprowadzenie badania wzroku polegającego na wykonaniu serii zdjęć oka i ich wykonanej na bieżąco analizie w dedykowanej aplikacji dla iOS. Cały proces kończyć się ma wystawieniem odpowiedniej diagnozy.

alt text

Urządzenie, akcesorium dla iPhone'a, kosztować będzie około 4 tysięcy dolarów, ale pozwoli na przeprowadzanie badań, do których sprzęt kosztuje od 20 do 40 tysięcy. Niewielkie rozmiary i stosunkowo niewielka cena pozwoli wykorzystać je w badaniach wzroku osób zamieszkujących biedne czy rozwijające się obszary świata. Opieka okulistyczna stoi tam zwykle na niskim poziomie.

Źródło: 9To5Mac za Smart Vision Labs