Już 1-2 października na krakowskiej scenie technologicznej spotkają się najbardziej doświadczeni programiści i graficy reprezentujący m.in. Smashing Magazine, Spotify czy Wunderlist. A to za sprawą międzynarodowej konferencji Mobiconf, która poświęcona jest aplikacjom mobilnym, rozwiązaniom biznesowym z tego obszaru oraz zagadnieniom UX, UI.

Rok temu organizatorzy ściągnęli do Krakowa specjalistów z Facebooka, Skyscannera, Shazam, JetBrains czy eBaya, a udział w wydarzeniu wzięło blisko 300 osób. Ten rok zapowiada się jeszcze lepiej! To już pewne, że Vitaly Friedman (Smashing Magazine), Kevin Goldsmith i John Sundell (Spotify) czy Cesar Valiente ( Wunderlist) przybędą na drugą odsłonę konferencji. Aktualną listę prelegentów można znaleźć tutaj.

Organizatorzy przy organizacji Mobiconf 2015 poszli jeszcze o krok dalej, ponieważ do współpracy zaprosili różne grupy, takie jak: Łódź WiOSłuje, Android Developers Backstage, ToruńJUG czy Women in Technology, które skupiają pasjonatów technologii mobilnych. I tu dobra wiadomość, wciąż można dołączyć i poszerzyć zasięg tej społeczności. Zainteresowani mogą wysyłać maile na adres: hello@mobiconf.org.

Co więcej, tylko do końca maja będzie otwarte call for papers. Jest to jedyna taka okazja, by dołączyć do grona prelegentów podczas tego wydarzenia. Propozycje prezentacji można wysyłać tutaj. Ze względu na powiększające się audytorium, Mobiconf odbędzie się w krakowskim Multikinie. Organizatorzy otworzyli już rejestrację, do końca czerwca można kupić bilety po obniżonej cenie.

Sponsorami wydarzenia są: Kontakt.io, Proto.io

Patroni Medialni: MyApple.pl, Smashing Magazine, iMagazine, ThinkApple.pl, Connected Magazine, Instalki.pl.

Partnerzy: Łódź WiOSłuje, Women in Technology, Colab, Android Developers Backstage, Android Developer Group Poznań, Młodzi w IT, Polsih JUG Toruń JUG.

Organizator: miquido

Informacja prasowa