Właśnie minęły dwa lata od rozpoczęcia działalności Vevo w Polsce. Warto zwrócić uwagę na ten serwis, to właśnie on powinien zyskać miano współczesnego MTV.

Vevo większość kojarzy ze znaku wodnego umieszczonego w teledyskach wielu artystów na YouTube. Tak serwis w dużej mierze urzęduje w usłudze Google’a, ale jest też niezależną platformą muzyczną z aplikacjami na większość popularnych platform. Vevo działające niezależnie od YouTube’a uświadczymy na Smart TV, Apple TV oraz oczywiście na iOS.

Aplikacje na telewizory w tym Apple TV to przede wszystkim nasz własny spersonalizowany kanał muzyczny. Wybieramy jeden teledysk, który mamy odtworzyć, a później na jego podstawie puszczane są kolejne. My już nic nie musimy robić, ewentualnie znaleźć kolejny lub pominąć ten.

alt text

Vevo to największy partner YouTube generujący miliardy wyświetleń rocznie, zrzeszający artystów największych wytwórni muzycznych, jak i młodych twórców. Co ważne obok samych teledysków w usłudze pojawiły się też koncerty, wywiady z arystami i dodatkowe programy. Tym samym Vevo stało się nowoczesną stacją muzyczną, która w przeciwieństwie do popularnych kanałów telewizyjnych, które jako takowe się określają rzeczywiście skupia się na muzyce.

alt text

Uzupełnieniem treści wideo są też autorskie treści pisane na stronie internetowej i w aplikacjach mobilnych, a także działalność w mediach społecznościowych. Co ważne są to materiały specjalnie przygotowane na nasz lokalny rynek, a w ofercie Vevo nie brakuje także naszych rodzimych artystów.

alt text

Warto zwrócić uwagę na to co robi serwis, ponieważ moim zdaniem wykonują kawał świetnej roboty. Jako jedni z pierwszych byli profesjonalistami na YouTube, a teraz idą dalej. Jeśli tęskno wam do początków MTV, to właśnie Vevo jest prawdziwym następcą.