iPhone, iPod lub każdy inny smartfon to w obecnych czasach niewątpliwie najpopularniejsze odtwarzacze plików MP3 czy nowych serwisów takich jak Spotify. Kupując urządzenie zazwyczaj każdy producent dodaje do swojego produktu słuchawki - z doświadczenia jednak wiemy, że większość użytkowników wymienia je na inne. Dzisiaj przedstawię wam dwa modele słuchawek skandynawskiej firmy Urbanears, która od pewnego czasu podbija zachodnie rynki swoimi produktami.

alt text

O produktach Urbanears

Urbanears to skandynawska, a dokładniej szwedzka, mająca swoją siedzibę w Sztokholmie firma produkująca słuchawki. Na Urbanears'y natknąłem się kilka lat temu - przyciągnęły moją uwagę oryginalnym wzornictwem, ciekawymi rozwiązaniami, fajną kolorystyką oraz bardzo dobrze zaprojektowanymi opakowaniami. W następnej kolejności zachęciły mnie ceny. Za słuchawki musimy zapłacić od 29,90 do 99,90 Euro - ceny są bardzo rozsądne i robią z nich jedną z najlepszych ofert na rynku.

Urbanears Humlan

To lekkie o małych gabarytach słuchawki nauszne. Idealnie spisują się w trakcie podróży czy codziennych spacerów po mieście. Mają naprawdę piękny, minimalistyczny design oraz grają na bardzo przyzwoitym poziomie. Słuchawki mają wymienne gąbki oraz pałąk pokryty materiałem - oba te elementy mogą być prane w pralce. Producent nie zapomniał też o użytkownikach telefonów - na kablu zamontowano mikrofon wraz z przyciskiem do odbierania bądź kończenia połączenia. Ciekawym akcentem jest fragment kabla, którego oplot został wykonany z bawełny - niewątpliwie zabezpiecza to newralgiczny punkt przy wtyczce, który często się załamuje.

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

Urbanears Kransen

To genialna alternatywa dla Apple'owskich EarPods'ów. Malutkie, dokanałowe słuchawki. W kwestii brzmienia grają o wiele lepiej i mają zdecydowanie więcej bassu. Są świetnie wyprofilowane, dobrze trzymają się w uchu i nie wypadają - idealne do treningów siłowych, cardio czy fitness. Słuchawki posiadają wymienne gumki (drugi komplet jest również w zestawie) i tak jak w modelu opisywanym wyżej w nich również zamontowano mikrofon z przyciskiem oraz zastosowano fragment kabla w bawełnianym oplocie. Sprytnym rozwiązaniem jest możliwość spięcia dwóch słuchawek - dzięki temu możemy je wyjąć z uszu i zawiesić na szyi bez konieczności chowania w kieszeń.

alt text

alt text

alt text

alt text

Podsumowanie

Według mnie na rynku słuchawek nie ma lepszej alternatywy w tym przedziale cenowym. Za 39 (Kransen) i 49 (Humlan) Euro dostajemy grające na naprawdę dobrym poziomie słuchawki, świetnie zaprojektowane i z ciekawymi rozwiązaniami technicznymi. Znalazłem tylko dwa słabe punkty w tych produktach, choć patrząc na ceny możemy śmiało je zignorować - brak przycisków regulacji głośności na pilocie oraz etui.

Więcej informacji na stronie producenta: www.urbanears.com

Ceny: Urbanears Humlan - 49 EUR / Urbanears Kransen - 39 EUR