Wiele razy, będąc gdzieś poza domem, borykałem się z problemem ładowania telefonu. Ostatnimi czasy popularne stały się power banki, czyli mobilne akumulatory, które możemy wcześniej ładować i mieć zawsze źródło małego zasilania w kieszeni czy plecaku. Produkt, który będę opisywał jest jednak o wiele ciekawszy i bardziej mobilny niż większość tego typu urządzeń, dlaczego? Dlatego, że łączy w sobie kilka rozwiązań - power bank, ładowarkę oraz latarkę i wszystko to zasilane jest źródłem słonecznym.

alt text

O produkcie

Urządzenia WakaWaka ujrzały światło dzienne dzięki kampanii na Kickstarterze. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i wcale mnie to nie dziwi! Na ładowarkę słoneczną WakaWaka Power+, natknąłem się szukając idealnego rozwiązania do mobilnego ładowania telefonu w podróży.

Zapewne każdy z nas miał sytuację kiedy podczas zwiedzania jakiegoś dużego miasta rozładowuje mu się telefon. Baterie w ówczesnych smartfonach nie pozwalają nam zbyt długo cieszyć się wszystkimi funkcjami urządzenia a używanie aparatu, internetu i GPS'u znacząco skraca czas pracy telefonu.

Spacerując w ciągu dnia z WakaWaka Power+ nie musisz się obawiać, że wcześniej nie naładowałeś swojego power banka a bateria w telefonie zaraz się rozładuje - możesz przypiąć urządzenie do plecaka, spacerować dalej a twój telefon będzie się w tym czasie ładował. Nie musisz zbaczać z kursu i tracić czasu na szukanie kawiarni, baru czy centrum handlowego tylko po to by znaleźć źródło zasilania - możesz odpocząć w dowolnym miejscu i postawić ładowarkę z boku. Pełne ładowanie iPhone'a 6 trwa mniej więcej dwie godziny.

alt text

alt text

Tak jak wspominałem produkt jest też power bankiem (o pojemności 2200 mAh), więc jeśli wystawiasz ładowarkę na słońce a nie ładujesz swojego telefonu, ładujesz akumulator w urządzeniu, z którego będziesz mógł skorzystać np. w nocy. W obudowie znajdują się dwie diody LED emitujące światło o wartości 75 lumenów, które służą nam za latarkę czy lampkę nocną. Po pełnym naładowaniu, możemy świecić przez 150 godzin.

alt text

alt text

Filozofia producentów

Kupując ładowarkę firmy WakaWaka, dajesz drugą na cele charytatywne z całego świata. "Buy one = give one" to świetna idea stworzona przez producentów, która pomaga wielu ludziom z poszkodowanych rejonów takich jak Haiti, Kenya, Syria czy Filipiny. Kolejnym plusem jest opakowanie, które zostało stworzone z myślą o naturze - wykonano je z przyjaznej dla środowiska tektury w formie przypominającej legendarne notesy Moleskine.

Uwaga!

Firma WakaWaka specjalnie dla czytelników portalu MyApple.pl przygotowała darmową wysyłkę (oszczędzamy 15,49 dolarów), którą otrzymamy wpisując w zamówieniu kod promocyjny: MYAPPLE

Cena: 79,00 dolarów

Więcej informacji na stronie producenta: WakaWaka