Za oknem ciepła wiosna a w parkach i na ścieżkach widzimy coraz więcej biegaczy. Jak już ostatnio pisałem moda na bieganie oraz zdrowy tryb życia jest mocno zauważalna. Duża liczba biegających monitoruje swoje wyniki poprzez różnego rodzaju aplikacje na smartfony (np. Endomondo, RunKeeper) - problemem staje się telefon, który musimy mieć przy sobie a nie zawsze mamy gdzie go schować.

Ludzie uprawiający lekkoatletykę, czy to amatorsko czy zawodowo, doskonale znają ten problem. Większość sportowej odzieży do biegania nie ma kieszeni a bieganie z telefonem w ręku jest po prostu niewygodne. Wielu producentów peryferiów do smartfonów ma w swojej ofercie tzw. armband'y czyli opaski na ramię połączone z etui. Dzięki uprzejmości firmy Incase, która dostarczyła nam opaskę do testów, opiszę wam moje wrażenia z jej użytkowania.

alt text

Jakość materiałów

Posiadam już kilka produktów od firmy Incase i jeśli chodzi o jakość wykonania jeszcze się nie zawiodłem, z Incase Sports Armband jest tak samo. Opaska jest wykonana z dobrej jakości materiału. Wszystkie elementy są dokładnie wycięte i bardzo estetycznie zszyte. Niebanalne kolory (elementy fluo) i dobra funkcjonalność tworzą optycznie solidny produkt.

Funkcjonalność

Incase Sports Armband dobrze i mocno trzyma się ręki. Po godzinnym treningu, gdzie jesteśmy już solidnie spoceni nie zsuwa się nam z ramienia. Firma Incase, w swoim produkcie, zastosowała bardzo mocne i gęste rzepy (naprawdę ciężko je oderwać), dzięki którym nie ma możliwości aby telefon nam wypadł z etui czy opaska zsunęła się z ramienia - jest to niewątpliwie ogromny plus na tle konkurencji. Warto dodać, że armband w ogóle nas nie uwiera i jest naprawdę dobrze dopasowany. Obsługa dotykowego wyświetlacza smartfona, poprzez folie ochronną w etui nie przysparza nam problemów - wszystko działa jak należy.

W opasce są dwa wycięcia (na górze i na dole) na słuchawki, nie ważne jak włożymy telefon zawsze mamy dostęp do gniazda słuchawkowego. Od strony wewnętrznej znajduje się kieszonka na kartę płatniczą lub pieniądze.

Podsumowanie

Reasumując produkt Sports Armband firmy Incase, to na pewno jedna z lepszych pozycji na rynku jeżeli chodzi o armbandy. Dobry stosunek jakości do ceny. Jedynym minusem jaki zauważyłem jest to, że produkt dedykowany jest raczej dla mężczyzn i nie nadaje się dla kobiet o drobnej budowie - przy próbie założenia na ramię mojej dziewczyny pasek okazał się zbyt długi co uniemożliwiło zapięcie.

Cena: 39,95 Dolarów

Więcej informacji na stronie producenta: Incase

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text