iPad może kosztować 300 dolarów, może też 30 tysięcy dolarów. Nie chodzi wcale o pozłacaną wersję, taka cena to efekt poprzedniego posiadacza tego urządzenia. iPad papieża został zlicytowany.

W Montevideo, w stolicy Urugwaju, odbyła się licytacja iPada należącego do papieża Franciszka. Anonimowy nabywca zgłaszając się telefonicznie do domu aukcyjnego Castells zaoferował kwotę 30500 dolarów i wygrał aukcję.

alt text

Na tyle wylicytowanego iPada widnieje napis „Jego Świętobliwość Franciszek”. Papież otrzymał go w marcu 2013 roku od osób zajmujących się stronami internetowymi Watykanu. Sam natomiast obdarował nim jednego z urugwajskich księży z prośbą o zrobienie z nim czegoś dobrego. Ksiądz przekazał tablet jednej z ubogich szkół, a ta postanowiła tą papieską pamiątkę wystawić na aukcje. Jak widać decyzja była słuszna, znalazł się darczyńca, który był skłonny wspomóc szkołę w zamian za tego unikatowego iPada.

alt text

Także poprzednik papieża Franciszka korzystał publicznie z iPada m.in. przy wysyłaniu pierwszego tweeta w historii Watykanu. Tablety cieszą się powodzeniem wśród wielu duchownych, ze względu na swoje wymiary często zastępują tradycyjny brewiarz.

Źródło: TheVerge