Pierwsze podstawki BookArc od Twelve South służą jako wygodne stacje dokujące do MacBooków. W tym samym stylu utrzymana jest też podstawka dla iPada. Tylko czy w tym przypadku jest ona praktyczna?

BookArc Pro dla MacBooków przydaje się osobom, które korzystają z zewnętrznego monitora, klawiatury oraz myszki/gładzika podczas pracy przy biurku. Wtedy nasz MacBook nie leży nam pomiędzy całym bałaganem, który zwykle posiadamy na biurku, a stoi w eleganckiej podstawce. Proste rozwiązanie, w dodatku z organizerem kabli w stosunkowo przystępnej cenie 199 złotych.

alt text

Za 129 złotych dostaniemy BookArc dla iPada. Jest to wersja uniwersalna obsługująca starsze iPady, nowe Airy oraz modele mini. W zestawie są dwie gumowe wkładki, które montujemy do podstawki w zależności od wielkości naszego tabletu.

alt text

Całość prezentuje się prosto, stylowo, elegancko. Komponuje się z innymi produktami Twelve South oraz wykończeniem sprzętów Apple. Najlepiej taka podstawka wyglądałaby na biurku obok iMaka. Stawiamy w podstawce naszego iPada i mamy pewność, że się trzyma.

alt text

Problem w tym, że w przeciwieństwie do wersji dla MacBooków, czy podstawki HiRise zabrakło opcji stałego przymocowania kabla lightning. Przez co, za każdym razem musimy go przeciągać przez stojak, wcześniej go znajdując gdzieś na biurku. Nie jest to zbyt wygodne.

alt text

Pozostaje też kwestia tego, dlaczego mielibyśmy skorzystać z tej podstawki. Twórcy zakładają, że iPad będzie stał na biurku, a my będziemy pisać za pomocą zewnętrznej klawiatury. Zwykle w tym przypadku mamy przed sobą laptopa, czy komputer, więc iPad może służyć nam co najwyżej jako drugi ekran. Dla mnie to bardziej elegancka stacja dokująca, gdzie iPad pełni rolę cyfrowej ramki na zdjęcia. Tylko w tym przypadku pokutuje brak opcji stałego podłączenia kabla.

alt text

Na BookArc nasz iPad może być ułożony zarówno pionowo, jak i poziomo, co jest sporym plusem. Naprawdę trzeba się jednak nieco wysilić, by znaleźć powody dla zastosowania tej podstawki. Szczególnie, że zwykle za takową może też robić smart cover lub inna obudowa. Dlatego ja BookArc dla iPada polecić mogę tym, którzy używają tabletu przy codziennej pracy z komputerem, ale potrzebują mniejszego ekranu na przykład z dokumentami albo innymi danymi. Jeśli mamy kuchnie w stylu modern, to BookArc może nam pomóc przerobić iPada w nowoczesną książkę kucharską czy mały kuchenny telewizor.

Stylowy, prosty, uniwersalny - taki jest BookArc dla iPada. W dodatku akcesorium to, jak na produkty Twelve South nie jest szczególnie drogie. Sami musicie sobie odpowiedzieć, czy takiej podstawki potrzebujecie. Ja w ten sposób nigdy nie wykorzystywałem tabletu, a jeśli już to pomagałem sobie funkcjami pokrowców.