Zegarki Apple Watch zostały wyprzedane niemal natychmiast. W tej chwili na część z nich trzeba czekać nawet do lipca. Od rozpoczęcia sprzedaży minęły zaledwie trzy godziny.

W momencie pisania tego newsa jest parę minut po godzinie dwunastej. Przedsprzedaż zegarków Apple Watch ruszyła po godzinie 9. W tej chwili zamawiając modele z klasycznym skórzanym paskiem możemy liczyć na dostawę pomiędzy 24 kwietnia, a 8 maja. Większość zegarków ma czas oczekiwania wyznaczony na czerwiec, natomiast złote zegarki trafią do zamawiających dopiero w lipcu.

Zapewne przynajmniej do poniedziałku nie dowiemy się ile zostało złożonych zamówień na zegarek Apple. Wiadomo jednak, że popyt przewyższył podaż, choć zawsze można spekulować, czy przypadkiem firma specjalnie nie zaniża dostępności zegarka w celach marketingowych.

alt text

Jak podaje Bloomberg, tłumów przed sklepami w Azji i Europie nie ma. W Sydney pod Apple Store czekało około 100 osób, natomiast w Pekinie było to zaledwie 14 zainteresowanych. Także w Berlinie jest tłoczno, ale nie ma mowy o długich kolejkach, jakie znamy z premier iPhone’ów.

Wszystko wskazuje na to, że Apple Watch okaże się kolejnym hitem Apple.