Wczoraj wieczorem Facebook udostępnił webową wersję swojego komunikatora - najlepszej chyba usługi całego tego serwisu społecznościowego. Pisze o tym dzisiaj w newsach na MyApple Jacek Zięba, zadając jednocześnie pytanie, czy doczekamy się aplikacji dla Maka. Odpowiedź pozytywna w pewnym sensie już jest.

Osobny serwis z Messengerem daje możliwość łatwego "wpasowania" go w okno programu i tak się właśnie stało. W kilka godzin po udostępnieniu tej osobnej webowej wersji komunikatora Facebooka pojawiła się mała aplikacja o nazwie Messenger stworzona przez Rasmusa Anderssona i Jsha Pucketta z Dropboksa.

alt text

Musimy zalogować się przez wspomniany już serwis Messenger.com (a dokładnie pod adresem messenger.com/login), pobrać właściwy program i uruchomić go.

Na obecną chwilę pozwala on korzystać właściwie z wszystkich funkcji FB Messengera. Możemy więc nie tylko pisać do naszych znajomych, ale i wklejać obrazki, zdjęcia i emotikony. Dodatkowo program wspiera powiadomienia systemowe (należy je włączyć w ustawieniach aplikacji).

alt text

Przez ostatnie kilkanaście godzin był on wielokrotnie aktualizowany. Nowe funkcje pojawiają się na bieżąco. Nie ukrywam, że jest to dla mnie zdecydowanie bardziej wygodne rozwiązanie niż korzystanie z tego komunikatora za pośrednictwem przeglądarki.

Aplikację Messenger możecie pobrać ze strony: fbmacmessenger.rsms.me