Podczas konferencji Spring Forward Tim Cook poinformował, że od 10 kwietnia rozpocznie się przyjmowanie zamówień na Apple Watcha, a klienci będą mieć możliwość przymierzenia zegarka w salonach Apple Store. Pierwsze egzemplarze miały trafić do rąk swoich właścicieli 24 kwietnia. Okazuje się, że prawdopodobnie nie wszystkie modele smartwatcha dostępne będą w dniu rozpoczęcia jego sprzedaży.

Serwis Macerkopf.de odnalazł na niemieckiej wersji oficjalnej strony internetowej Apple informacje dotyczące daty wysyłki poszczególnych modeli Apple Watcha.

Data dostawy zegarków z linii Sport określona została między 24 kwietnia, a 8 maja. To samo dotyczy modelu ze stali nierdzewnej w zestawie z paskami Sport Band, Milanese Loop oraz Black Classic Buckle. Na pozostałe konfiguracje modelu Apple Watcha ze średniej półki trzeba będzie czekać od 4 do 6 tygodni. Najmniej konkretne informacje dotyczą wersji Edition. Wiadomo tylko, że dostępna będzie w maju.

Te same informacje dotyczące terminów dostaw znaleźć można było w brytyjskim Apple Online Store. Aby zobaczyć szacowane daty wysyłki poszczególnych modeli zegarka należy najpierw zalogować się w sklepie i dodać je do listy ulubionych - podał serwis MacRumors. Wczoraj wieczorem informacje te zniknęły ze stron Apple. Po dodaniu do ulubionych, przy każdym modelu przeczytać można, iż jest on "obecnie niedostępny".

Źródło: MacRumors