Edytorów tekstu nigdy za wiele, a od przybytku głowa nie boli. Warto zatem korzystać z promocji, jeśli któryś z tego typu programów dostępny jest za darmo, a zwłaszcza jeśli to program zarówno funkcjonalny i ładny. Takim jest niewątpliwie Wordbox.

Wordbox to ciekawy edytor tekstu dla iPhone'a ze wsparciem formatowania za pomocą znaczników Markdown. Program pod względem kolorystycznym przypomina m trochę Vespera, oferuje jednak znacznie więcej. Mamy więc kilka przydatnych opcji eksportu, m.in. Dropbox, Wordpress.com, Blogger i wiele kilka serwisów. Same teksty można trzymać w poszczególnych folderach. ] alt text

Program posiada także wygodny interfejs użytkownika. Nad klawiaturą znalazł się pasek narzędziowy pozwalający na szybkie umieszczanie znaczników Markdown, wyświetlenie tekstu sformatowanego oraz wirtualny joystick do sterowania kursorem.

alt text

Program ma właściwie tylko jedną wadę. Jest niedostosowany do rozdzielczości ekranów iPhone'ów 6 i 6 Plus no i nie posiada wersji dla iPada, a pewnie by się przydała.

alt text

Myślę, że tę jego jedyną wadę rekompensuje fakt, że obecnie dostępny jest on za darmo. Nie ukrywam, że Wordbox nie będzie moim podstawowym narzędziem pracy (nie wyprze ani Byworda ani Ulyssesa), ale jeśli szukacie ładnego i funkcjonalnego edytora tekstu ze wsparciem dla znaczników Markdown, to jest okazja się w taki program zaopatrzyć.

Wordbox - Pobierz z App Store