Bateria to najsłabsze ogniwo współczesnych smartfonów. Nawet iPhone 6 Plus ma problemy przy bardzo intensywnym użytkowaniu, aby dotrwać do końca dnia. Apple szuka więc kolejnych specjalistów w tej dziedzinie.

AppleInsider odkrył, że firma z Cupertino w ostatnim miesiącu zamieściła przynajmniej dziewięć ogłoszeń związanych bezpośrednio z technologiami rozwoju akumulatorów. Chodzi o menadżerów sprzętu, oprogramowania, inżynierów specjalizujących się w akumulatorach oraz inżynierów elektryków.

Niektóre z tych stanowisk mogą być powiązane zarówno z rozwojem akumulatorów dla urządzeń z iOS, jak i MacBooków. Większość ofert jest wyraźnie ukierunkowana pod sprzęt mobilny. Chodzi na przykład o kandydatów, którzy mają zająć się optymalizacją długości życia baterii i optymalizacji oprogramowania pod tym względem.

Przełomowej technologii, która zrewolucjonizowałaby akumulatory w urządzeniach mobilnych na razie nie widać. To właśnie optymalizacja oprogramowania oraz komponenty bardziej energooszczędne mogą sprawić, że najbliższe generacje iPhone’ów będą wytrzymywały dłużej na baterii, ale wydajniejszy procesor, więcej pamięci RAM raczej tego nie zwiastują.

Jesienią zobaczymy co w tej kwestii przyniesie iOS 9 oraz następne iPhone’y.

Źródło: AppleInsider