Klocki LEGO od lat cieszą się popularnością zarówno wśród dzieci i dorosłych. Nic dziwnego, że powstaje szereg gadżetów z nimi związanymi. Na Kickstarterze właśnie trwa akcja, na świetną obudowę na MacBooka.

LEGO w przypadku sprzętu Apple pojawia się przede wszystkim w postaci gier na Maka oraz iOS. Istnieją też oficjalne obudowy na iPhone’a i iPada oferowane przez Belkin. W przypadku macbooków do tej pory elementem dekoracyjnym z motywem LEGO były różnego rodzaju naklejki prezentujące Minifigi, czyli ludziki LEGO.

alt text

Teraz pojawia się okazja by to zmienić. Jolt Team wystartowali z akcją na Kickstarterze, której celem jest zdobycie 30 tysięcy dolarów na produkcję obudowy na górną część MacBooków Pro i Air, która będzie planszą LEGO. Nakładając ją na laptopa, będzie można dowolnie przytwierdzać klocki i tworzyć własne motywy.

alt text

Wspierając akcję możemy nabyć pierwsze egzemplarze, za 30 dolarów, przewidywana cena detaliczna w przyszłości to 39,99 dolarów. Na razie twórcy zebrali blisko 18 tysięcy dolarów, akcja kończy się 25 kwietnia.

alt text

Jak możemy przeczytać w opisie obudowa nie jest wspierana przez LEGO, Mega Bloks, PixelBlocks, KRE-O, K’NEX Bricks ale jest z nimi kompatybilna. Nie jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie, ale na pewno sposób aby się wyróżnić i okazać swoje upodobanie do klocków LEGO. Sam mam obudowę LEGO dla iPhone’a 5s i poważnie zastanawiam się nad wsparciem akcji.

alt text

Na koniec ciekawostka! Lego jest największym na świecie producentem opon. Rocznie produkuje ponad 380 milionów sztuk, a Michelin 180. Oczywiście większość jest miniaturowych rozmiarów, wszystkie są tworzone na potrzeby zestawów klocków.