Wysp smartzegarków dopiero nastąpi. Na rynek wchodzą kolejni gracze. Wkrótce w dość limitowanej serii zadebiutuje Olio Model One zaprojektowany przez byłego pracownika Apple.

Olio to firma założona przez Steve’a Jacobsa byłego designera w Apple, który pracował także dla Google, Beats, HP oraz Amazon. Zatrudnieni są tam także byli pracownicy z NASA, wytwórni PIXAR oraz Movado - Szwajcarskiej firmy produkującej zegarki.

alt text

Pierwszym produktem Olio będzie zegarek Model One ze stali nierdzewnej w wersji srebrnej i czarnej. Na początek przygotowano dwie krótkie serie po 500 egzemplarzy. Za srebrny Olio zainteresowani zapłacą 595 dolarów, a czarny to koszt 745 dolarów. Można też zamawiać wersje ze skórzanym paskiem.

Olio Model One łączy klasyczny zegarek z funkcjami smart, współpracuje zarówno z system iOS, jak i Android. W zegarku nie znajdziemy opcji instalacji dodatkowych aplikacji. Urządzenie to pozwala na podgląd powiadomień i sterowanie niektórymi funkcjami telefonu.

alt text

Ten smartwatch zdecydowanie wyróżnia się na tle urządzeń z Android Wear, choć jego funkcjonalność jest ograniczona. Przynajmniej na grafikach prezentuje się jako naprawdę dobrze wykonany i klasyczny zegarek. Choć zapewne gdyby nie założyciel firmy - pracujący niegdyś dla Apple - tak szybko urządzenie nie zdobyłoby rozgłosu.

Kolejny konkurent dla Apple Watch już jest, a będzie ich jeszcze więcej. Pytanie czy potrzebujemy inteligentnych zegarków, nadal jest bardzo aktualne.

Źródło: BGR