Powołując się na oficjalne oświadczenie Izby Gmin serwis The Telegraph donosi, że Rząd Wielkiej Brytanii postanowił wyposażyć wszystkich 650 członków parlamentu w iPada Air drugiej generacji.

Chociaż decyzja ta krytykowana jest ze względu na fakt, że zakup iPadów spowoduje zamknięcie się i uzależnienie od ekosystemu Apple, to oficjalnie już wiadomo, że członkowie parlamentu otrzymają iPady Air 2 16 GB LTE. Każdy z nich wraz z opłatami abonamentowymi kosztować będzie około 200 funtów rocznie.

Nasze wymagania dotyczą głównie kwestii bezpieczeństwa oraz długiego cyklu życia produktu, a co za tym idzie wsparcia dla przyszłych aktualizacji oprogramowania. iPad Air 2 spełnia te wymagania oraz w porównaniu z podobnymi modelami jest konkurencyjny cenowo.

W odpowiedzi za zarzuty dotyczące zamykania się w ekosystemie Apple, rząd poinformował, że iPad jest zintegrowany z obecnymi procesami biznesowymi i infrastrukturą. Odejście od ekosystemu Apple generowałoby duże koszty związane ze zmianą tych procesów. Obecnie 209 członków parlamentu brytyjskiego korzysta z tabletów Apple.

Deputowani otrzymają iPady w maju, po zakończeniu tegorocznych wyborów do parlamentu. Oprócz tabletu, każdy otrzyma również laptop. Wybór marki komputera nie został oficjalnie ujawniony. Rząd brytyjski przeznaczy na ten cel prawie 1,5 mln usd.

Warto przypomnieć, że na początku 2012 roku polscy posłowie otrzymali iPady 2 64 GB 3G.

Źródła: Appleinsider, 9To5Mac