Firma Golla znana jest z wysokiej jakości stylowych toreb i pokrowców dla komputerów i urządzeń mobilnych w tym także tych od Apple. Kilka tygodni temu opisywałem na moim blogu świetną torbę, z której cały czas korzystam. Od ponad miesiąca używam też etui ochronnych tej firmy dla iPada i iPhone'a z serii Road.

Oba modele utrzymane są w tym samym stylu: z zewnątrz obszyte materiałem kojarzącym się z płótnem lub jeansem z nadrukowanym charakterystycznym żółtym logo serii Road, które wraz z pionowymi kreskami w tym samym kolorze stanowi świetne przełamanie.

Etui dla iPhone'a - iPhone 6 Slim Folder / G1726

alt text

Oba etui mają formę książeczki lub okładki, co zwłaszcza w przypadku iPhone'a nie każdemu przypadnie do gustu. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, co potrzebujemy. Czy musimy mieć szybki dostęp do informacji wyświetlanych na ekranie, trzymamy telefon jedną ręką, czy liczy się dla nas bardziej stylowe zabezpieczenie i połączenie etui dla iPhone'a z portfelem na karty płatnicze. Jeśli to drugie, to etui firmy Golla jest jednym z ładniejszych rozwiązań.

alt text

Klapka w etui dla iPhone'a trzymana jest blisko ekranu dzięki dodatkowemu zamknięciu w postaci paska spinającego całość za pomocą magnetycznego zamka. Na wewnętrznej stronie klapki znalazły się dwie kieszenie na karty płatnicze lub dokumenty. Etui jest więc świetnym rozwiązaniem na różnego rodzaju wyjścia, kiedy nie chcemy brać ze sobą zarówno telefonu, jak i portfela. Wystarczy włożyć kartę płatniczą i np. prawo jazdy lub dowód osobisty i trzymać wszystko razem.

alt text

Sam telefon trzymany jest oczywiście w specjalnym gnieździe, w którym siedzi pewnie, bez żadnych luzów. Nie ma więc mowy o tym, by miał np. wypaść z etui. Całość posiada oczywiście odpowiednie wycięcia, dające dostęp do dolnej krawędzi z gniazdem Lightning, gniazdem mini-jack, głośnikiem, przyciskiem usypiania, a także przycisków sterowania natężeniem dźwięku i przełącznikiem wyciszania. Te ostatnie dostępne są jednak dopiero po otwarciu etui. Z tyłu etui znalazło się też wycięcie na obiektyw aparatu i lampę błyskową. Jak chyba każde etui, także i to rozwiązuje problem z wystającym ponad tylną powierzchnię iPhone'a obiektywem.

alt text

Etui wykonane jest bardzo solidnie i co ważne sprawdza się w użytkowaniu nie licząc jednego drobnego mankamentu, o którym piszę poniżej. Magnes jest na tyle silny, że zapięcie etui nie rozpina się przypadkowo. Kilka razy zdarzyło mi się, że iPhone upadł na podłogę czy chodnik, na szczęście etui od Golla skutecznie ochroniło go przed uszkodzeniami.

iPhone'a w etui trzymałem zarówno w torbie, jak i w kieszeni jeansów. Po ponad miesiącu użytkowania zauważyłem jednak pewne ślady zużycia, w postaci lekkiego strzępienia się materiału na krawędziach, dlatego zalecałbym raczej trzymanie iPhone'a w tym etui w torbie czy wewnętrznej kieszeni marynarki. Inna sprawa, że w moim przypadku etui zwykle zużywają się szybciej niż u innych.

Etui dla iPada - ROAD iPad SNAP FOLDER LOKI: Black G1606

alt text

Etui dla iPada wykonane jest z tych samych materiałów i posiada identyczne wzornictwo. Czarny złożony z naturalnych i sztucznych włókien ułożonych w dość charakterystyczny wzór oraz nadrukowane ciemno żółte logo. W modelu dla iPada nadrukowaną kreskę (w etui dla iPhone'a) zastąpiono podwójnym przeszyciem z nici w tym samym kolorze co logo.

alt text

Przypomina ono formą Smart Case od Apple. Mamy więc ochronę całego iPada, od jego tylnych i bocznych powierzchni po ekran. Okładka - tak jak w przypadku akcesorium od Apple - złożona jest z kilku sztywnych elementów. Można zawinąć ją w podstawkę i ustawić iPada pod niewielkim kątem lub niemal pionowo. W obu przypadkach iPad stoi stabilnie.

alt text

Cześć, w której umieszczany jest iPad posiada wykonaną z czarnego plastiku o matowym wykończeniu ramę. Także i w tym wypadku urządzenie trzyma się pewnie. We wspomnianej plastikowej ramie znalazły się wycięcia na wszystkie przyciski, gniazda, głośnik oraz obiektyw aparatu w iPadzie Air 2.

alt text

Po ponad miesiącu użytkowania etui firmy Golla nie posiada żadnych wyraźnych znaków zużycia, a z mojego iPada Air 2 korzystam stosunkowo intensywnie.

alt text

Więcej o akcesoriach firmy Golla dowiecie się ze strony www.golla.com. Oba akcesoria już wkrótce dostępne będą także u sprzedawców detalicznych w naszym kraju. Na obecną chwilę można je zamówić przez firmowy sklep internetowy.