Pojawiły się kolejne wieści o nowej usłudze telewizyjnej od Apple. Już na jesieni amerykańscy widzowie mają zyskać dostęp do kilkudziesięciu kanałów w ramach streamingu.

Na ostatniej konferencji Apple przeceniało swój set-top-box oraz zapowiedziało usługę HBO Now dostępną dla wszystkich za 15 dolarów miesięcznie bez konieczności posiadania pakietu telewizyjnego HBO.

Od wielu miesięcy, jak nie lat mówi się o planach Apple związanych z telewizją. Teraz The Wall Street Journal wręcz zapowiada, że na jesieni należy spodziewać się nowej usługi streamingowej od Apple dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Apple rozmawia z Disney’em, CBS, 21st Century Fox oraz innymi nadawcami nad stworzeniem usługi streamingu kanałów linearnych z pominięciem kablówek i nadawców satelitarnych. Dostęp kosztowałby około 30-40 dolarów miesięcznie. Pierwsze szczegóły nowej usługi zapowiedziane zostałyby w czerwcu na WWDC, a start odbyłby się we wrześniu.

Powstanie takiej usługi nawet w oparciu o obecne Apple TV wydaje się być bardzo możliwe. Należy jednak oczekiwać, że przynajmniej w pierwszych latach będzie ona ograniczona do Stanów Zjednoczonych.

Źródło: AppleInsider