Premiera nowego MacBooka odbiła się szerokim echem w całej branży. Pozostali producenci szybko zareagowali, wskazując w swojej ofercie smuklejsze, szybsze i tańsze komputery.

MacBook budzi kontrowersje, urządzenie nie jest zbyt tanie, posiada jedno nietypowe złącze oraz stosunkowo mało wydajne podzespoły. Mimo tego, ma spory potencjał by stać się kolejnym hitem w ofercie Apple.

Premiera MacBooka to okazja do kolejnej wojny pomiędzy użytkownikami sprzętu Apple, a laptopów napędzanych system Windows. Włączyli się w nią także producenci.

alt text

Lenovo zauważa, że co prawda ma cięższy komputer, ale Yoga 3 Pr jest o 0,3 milimetra smuklejsza od nowego MacBooka, a w dodatku posiada dwa złącza USB i dotykowy wyświetlacz o wyższej rozdzielczości.

alt text

Dell podkreśla, że model XPS posiada 2 megapiksele, więcej niż MacBook. Choć trzeba pamiętać, że ma większą przekątną, więc zagęszczenie pikseli jest większe. No i komputer jest cięższy i większy od laptopa Apple.

alt text

Asus promuje ZenBook UX305 jako komputer znacznie smuklejszy, ale też o połowę tańszy od MacBooka. W dodatku wyposażony jest w trzy porty USB, micro HDMI oraz czytnik kart SD.

Konkurencja bawi się w porównania, punktuje MacBooka za kamerę 480p, czy brak złącz. Wydaje się, że ta reakcja jest nieco nerwowa.

Dla nas konsumentów najważniejsza jest możliwość wyboru.

Źródło: TheVerge