Zaledwie wczoraj Apple zapowiedziało premierę zegarka Apple Watch na 24 kwietnia, a już pojawiają się pierwsze akcesoria dla tego urządzenia. Takie przestawiła właśnie firma Griffin Technology.

Zaprezentowała ona WatchStand - specjalną podstawkę do iPhone'a i zegarka Apple Watch w jednym. Znalazło się w niej też miejsce na ładowarkę dla tego drugiego urządzenia, montowaną na szczycie kolumny, na której będzie ono umieszczone. WatchStand ma jednak pojawić się w sprzedaży dopiero latem. Kosztować będzie 22,99 dolara.

To nie jedyne tego typu akcesorium. Już we wrześniu ubiegłego roku specjalną stylową podstawkę do wygodnego ładowania zegarka Apple Watch zaprezentowała firma Dodocase. W tym wypadku do produkcji użyto naturalnego materiału - drewna z orzecha. Całość wykonana jest z jednego kawałka drewna i zawiera odpowiednie wycięcie na ładowarkę MagSafe i kabel zasilający. W przedsprzedaży Charging Stand od Dodocase kosztuje 69,95 dolara, już po premierze cena wynieść ma od 80 do 100 dolarów USA.

alt text

W październiku jeszcze inną podstawkę do ładowania zaprezentowała firma Howard Electronics. HEDock - bo tak nazywa się to akcesorium - wykonane jest z aluminium i w przedsprzedaży kosztować ma 29 dolarów.

alt text