Apple zaprezentowało właśnie swój nowy komputer przenośny i wróciło do starej prostej nazwy MacBook.

Nowy komputer ma 13,1 mm grubości, jest więc o 24% cieńszy od MacBooka Air i waży jedynie 0,9 kg. Urządzenie posiada także przeprojektowaną klawiaturę o zupełnie nowej budowie.

alt text

Klawiatura posiada inny mechanizm działania klawiszy, które mają indywidualne podświetlenie i są o 40% cieńsze od tych w klawiaturach MacBooków Air i Pro.

alt text

Komputer posiada 12-calowy wyświetlacz Retina o rozdzielczości 2304 x 1440 pikseli. Jest to jednocześnie najcieńszy wyświetlacz ze wszystkich komputerów Mac, który pobiera o 30% mniej energii.

alt text

Nowy 12-calowy MacBook wyposażony został w gładzik działający w technologi Force Touch. Przy okazji Apple wprowadziło nowy gest zwany "Force Click".

Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje o tym, że komputer ten pozbawiony będzie wiatraków wentylatorów. W środku komputera znalazła się także najmniejsza w historii komputerów Mac płyta główna, która zaczyna przypominać trochę płyty główne urządzeń mobilnych Apple. Znalazł się na niej procesor Intel Core M taktowany zegarem 1,3 GHz z możliwością przyspieszenia do 2,9 GHz.

alt text

Energia w znajdującej się w tym komputerze baterii ma wystarczyć na 9 godzin surfowania w sieci lub 10 godzin oglądania filmu.

alt text

Tak jak przewidywano, komputer posiada tylko jedno złącze USB typu C (nie licząc gniazda mini jack).

Komputer dostępny będzie w trzech kolorach: srebrnym, złotym i gwiezdnej szarości. W sprzedaży pojawi się 10 kwietnia i kosztować będzie 1299 dolarów.

Wersja z szybszym procesorem i większą pamięcią dostępna będzie w cenie 1599 dolarów.