Jak donosi serwis Appleinsider, kolejna generacja iPhone'a ma być wyposażona w pamięć RAM o pojemności 2 GB. Obecnie większość dostępnych na rynku topowych modeli smartfonów innych firm posiada pamięć RAM o takiej lub większej pojemności.

Warto zauważyć, że dodatkowa pamięć RAM umożliwi szybszą pracę tych urządzeń, ale może negatywnie wpłynąć na czas pracy baterii.

W nowych iPhone'ach ma być także pre-instalowana karta SIM, którą dostarczy Apple. Umożliwi ona użytkownikom wybór operatora od razu po wyjęciu telefonu z pudełka. Takie rozwiązanie zastosowane zostało w USA przy okazji sprzedaży iPad'ów Air 2.

Ten ruch wywołał oburzenie wśród amerykańskich operatorów sieci komórkowych. Twierdzą oni, że podpisanie umowy z Apple nie zagwarantuje im zdobycia określonej liczby klientów.

apple-sim

Według Financial Times'a, operatorzy amerykańskich sieci komórkowych oskarżają Apple o próbę przejęcia kontroli nad ich klientami.

Jeśli Apple nie zmieni dotychczasowego harmonogramu premier nowych produktów, to już we wrześniu zaprezentuje kolejną generację iPhone'a. Oczekuje się, że Apple skupi się na poprawie wydajności sprzętu, jak ma to zwykle miejsce przy okazji premier iPhone'ów "s".

Źródło: AppleInsider