Targi Mobile World Congress rozpoczęły się wczoraj, w tym odcinku naszej relacji z Barcelony skupimy się tylko na jednym wydarzeniu - niedzielnej imprezie Unpacked, podczas której firma Samsung zaprezentowała swoje dwa nowe flagowe smartfony Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge.

Mieliśmy już okazję pobawić się obydwoma modelami, zarówno w niedzielę podczas Unpacked, jak i wczoraj i dzisiaj już na samych targach MWC. Z ostateczną oceną wstrzymamy się do czasu zakończenia dłuższych testów tych urządzeń, jednak już teraz możemy podzielić się z Wami naszymi wrażeniami.

Kiedy krytykuje się produkt konkurencji Apple zwykle pada oskarżenie o fanboy'stwo. Niestety w przypadku nowych modeli Galaxy nasze wrażenia są mieszane. Firma Samsung pozbawiła nowe smartfony cech, które kiedyś promowała, jako wyróżniające i stawiające te ursządzenia wyżej od iPhone'ów. Mowa tutaj o wodoodporności, wymiennej baterii czy slocie na karty SD. Galaxy S6 i S6 Plus są ich pozbawione. Oba urządzenia wyglądają trochę jak skrzyżowanie iPhone'a 6 (aluminiowa ramka, a w szczególności dolna jej krawędź z portem ładowania i gniazdem słuchawkowym) z iPhonem 4 (szyba z przodu i z tyłu urządzenia). Nie można w nich wymienić baterii (co nagle okazało się być dla Samsunga rzeczą normalną), nie są wodoodporne no i nie ma w nich gniazda na kartę pamięci.

Podobieństwo do iPhone'ów nie jest tutaj zarzutem, choć można było spodziewać się od Samsunga trochę większej innowacyjności, zwłaszcza po świetnie wyglądających modelach z serii Galaxy A. W wypadku zaprezentowanych w niedzielę urządzeń zdecydowanie lepiej wypada model S6. Z S6 Edge mamy większy problem. Ze względu na zakrzywiony wyświetlacz smartfon ten nie leży wygodnie w dłoni, a i sam ekran ciężko obsługuje się jednym palcem. Nie wiemy też do końca do czego może przydać się ta cecha wyróżniająca. Na bocznych krawędziach wyświetlane są co prawda powiadomienia. Trzeba jednak najpierw potrzeć je palcem. Szybciej byłoby po prostu nacisnąć przycisk wybudzania telefonu.

Dużym plusem nowych smartfonów jest aparat fotograficzny. CEO Samsunga chwalił się, że nowe modele robią zdjęcia lepsze od iPhone'a 6. Ich jakość faktycznie jest bardzo dobra.

MyApple Daily w iTunes Store

Alt text