Apple przenosi technologie z jednego urządzenia do kolejnych, tak było z TouchID, tak powinno być z Force Touch. Rozwiązanie z Apple Watch we wrześniu powinno trafić również do iPhone'a 6s.

Pojawia się coraz więcej plotek o kolejnej generacji iPhone'ów. Następną generacja telefonów Apple powinniśmy zobaczyć jesienią i zgodnie z tradycją zmianie ulegną podzespoły, natomiast wygląd zewnętrzny pozostanie bez zmian.

Właśnie ze względu na brak rewolucji w wyglądzie urządzeń, w iPhone'ach 6s i 6s Plus nie będzie zastosowany system podwójnej kamery. Takie rozwiązanie obecnie stosuje na przykład HTC w modelu One M8. Dzięki temu jakość zdjęć może być jeszcze lepsza.

Z doniesień AppleInsider wynika, że w najnowszych iPhone'ach znajdzie zastosowanie technologia Force Touch. Dzięki temu rozwiązaniu urządzenia są w stanie rozpoznać siłę nacisku i odpowiednio do niej przypisać poszczególne funkcje.

Przeniesienie Force Touch z Apple Watch do iPhone'ów, a później iPadów wydaje się być bardzo prawdopodobne. Ciekawe, czy nastąpi to już w tym roku.

Źródło: AppleInsider