Mam pewien problem z tym programem. Vesper - bo o nim mowa, nie jest moim ulubionym notatnikiem dla iOS, ale dotąd miałem go zawsze zainstalowanego na moim iPhonie. Ten program po prostu świetnie wygląda na jego ekranie. Teraz Vesper doczekał się kolejnej aktualizacji przynoszącej wsparcie dla iPada. Program jest więc już dostępny w wersji uniwersalnej.

Big 08e21bd8 d89d 4a01 86ea 7c59c9ed199c

alt text

Moim zdaniem Vesper na iPadzie, przynajmniej w tej pierwszej wersji nie wygląda aż tak dobrze, jak na iPhonie, choć dalej robi na mnie dobre wrażenie. Oczywiście nie ma problemu z synchronizacją tekstów pomiędzy aplikacją odpaloną na iPhonie, a tą uruchomioną na iPadzie. Vesper używa własnej chmury do synchronizacji stworzonych notatek.

alt text

Aktualizacji doczekała się także wersja dla iPhone'a - choć oczywiście mowa jest o jednym uniwersalnym programie. Można teraz korzystać z niego w orientacji poziomej.

alt text

alt text

Vesper pozwala na tagowanie poszczególnych notatek i dodawanie do nich obrazków. Nie radzi sobie jednak z tymi o dużym rozmiarze. Zamiast je skalować zwyczajnie je przycina.

Niestety Vesper ma moim zdaniem o wiele bardziej poważną wadę. Ten program jest drogi, jak na swoje możliwości. Kosztuje aż 7,99 €.

Vesper dla iPhone'a i iPada w App Store:

Vesper - Pobierz z App Store