Według nowego raportu Mobility Index Report opracowanego przez firmę Good Technology, w czwartym kwartale 2014 roku 73 procent wszystkich aktywowanych urządzeń mobilnych na rynku korporacyjnym stanowiły te z systemem iOS. Odsetek ten wzrósł o cztery punkty procentowe w odniesieniu do trzeciego kwartału 2014 roku.

W tym samym okresie liczba aktywowanych urządzeń z systemem Android spadła z 29 do 24 procent. Oznacza to, że iOS przejął część rynku Androida. Według autorów raportu, spadek ten spowodowany jest kwestiami związanymi z bezpieczeństwem i fragmentacją systemu od Google'a.

Sukces iOS'a związany jest z wprowadzonymi we wrześniu ubiegłego roku dwoma nowymi modelami iPhone'ów. Jedną trzecią wszystkich aktywowanych urządzeń na rynku korporacyjnym w czwartym kwartale 2014 roku stanowiły iPhone 6 i iPhone 6 Plus. W wyścigu flagowych smartfonów od Apple wygrywa mniejszy model, który stanowił 77% aktywacji wszystkich iPhone'ów.

Należy zwrócić uwagę, że dziewięć z dziesięciu najczęściej aktywowanych urządzeń z systemem Android stanowiły produkty Samsunga. Najbardziej popularne modele to kolejno Samsung S4 Mini, Galaxy S4 oraz Galaxy S5.

iOS dominuje w sektorze prawnym (95% urządzeń), publicznym (82%) oraz finansowym (81%). Domeną Androida jest sektor nowych technologii, produkcyjny i transportowy.

Jeśli chodzi o pozostałe systemy operacyjne, to od sześciu ostatnich kwartałów smartfony z Windows Phone oraz tablety Microsoft Surface stanowią jedynie jeden procent aktywowanych urządzeń. W badaniu nie wzięto pod uwagę smartfonów BlackBerry.

Źródło: iDownloadBlog za GoodTechnology