Po zeszłorocznym uruchomieniu programu OS X Public Beta, Apple planuje podobne rozwiązanie w przypadku systemu iOS. Wszystko by zminimalizować liczbę błędów.

System OS X Yosemite przed premierą był dostępny w wersji beta dla wszystkich zainteresowanych w ramach programu publicznych testów. Nie tylko deweloperzy, a zwykli użytkownicy mogli testować go i zgłaszać zauważone błędy.

Serwis 9To5Mac donosi, że podobne rozwiązanie rozważane jest w stosunku do bety aktualizacji iOS 8.3 oraz kolejnych dużych wersji systemu iOS, w szczególności iOS 9. Dzięki wsparciu ze strony o wiele liczniejszej od deweloperów grupy zwykłych użytkowników, Apple będzie mogło wyeliminować o wiele więcej bugów i innych problemów w finalnych wersjach swojego oprogramowania. Dla nich to natomiast możliwość wcześniejszego zapoznania się z nowymi funkcjami.

W przypadku OS X Yosemite publiczne wersje beta różniły się od tych udostępnianych deweloperom, były w pewnym stopniu okrojone. Podobnie może być w przypadku systemu iOS.

Upublicznienie wersji beta iOS powinno też ukrócić zjawisko handlowania dopisywaniem urządzeń do kont deweloperskich.

Źródło: 9to5mac