Są takie gry, które niemal pozbawione są fabuły, a i ich poziom złożoności jest właściwie żaden. Nie ma w nich miejsca na wojowników z mieczami, przemierzających podziemne korytarze, czy osiłków biegających z karabinem. Zwykle nie ma znaczenia kim jest bohater, pasuje on po prostu do pewnego klimatu czy wręcz jest elementem obrazu. Tak jest we wszystkich grach typu endless runner, od Canabalt, przez Tiny Wings po Alto's Adventure.

alt text

W Alto's Adventure wcielamy się w postać pasterza lam, które mu uciekły. W pogoni za nimi jedzie on przez góry na desce snowboardowej. Architektura mijanych miasteczek wskazuje na Europę (a więc Alpy, może w Szwajcarii czy w Tyrolu).

Alto's Adventure

Na jego drodze czekają różnego rodzaju niebezpieczeństwa: przepaście, wystające skały itp. nad którymi musi przeskakiwać. Może przy tej okazji wykonywać akrobacje, za które jest dodatkowo punktowany. Pamiętać jednak trzeba, by wylądować deską do dołu, a nie na głowie, czy na plecach. Inaczej koniec gry, a my musimy zaczynać od początku .

Alto's Adventure

Podczas jazdy można oczywiście łapać zbiegłe lamy (wystarczy na nie najechać - na szczęście nie dzieje się im krzywda), a także zbierać ułożone na trasie monety czy różnego rodzaj dodatki. Jedziemy aż do, no właśnie... tak daleko, jak się da.

Alto's Adventure

Wydawać by się mogło, że Alto's Adventure to nic szczególnego i może tak jest, ale tak jak pisałem na początku, to co najważniejsze w tych grach, to moim zdaniem opakowanie, czyli grafika i muzyka, które tworzą klimat. Tak właśnie jest w przypadku Alto's Adventure.

Aktualizacja

W ciagu roku od jej wydania pojawiło się kilka aktualizacji. Zyskała ona m.in. wsparcie dla Apple TV - można teraz bawić się na dużym telewizorze bez iPhone'a czy iPada.

Alto's Adventure

Ostatnia aktualizacja przyniosła także specjalny tryb zen, w którym gracz może zrelaksować się w niekończącym się i niepunktowanym zjeździe, którego nie przerwą nawet przypadkowe upadki. Bohater gry wstaje i zjeżdża dalej. Tryb ten zyskał też nowy podkład muzyczny, mniej dynamiczny od tego głównego, co nie powinno dziwić, ma bowiem relaksować.

Alto's Adventure

Wraz z ostatnią aktualizacją gra zyskała także funkcję robienia zrzutów ekranu. Wystarczy zatrzymać grę stukając w przycisk pauzy, a następnie stuknąć w ikonę aparatu. Takim zrzutem ekranu można następnie podzielić się ze znajomymi w serwisach społecznościowych.

Alto's Adventure

Wspomnieć wreszcie trzeba także o tym, że gra, a właściwie jej interfejs, została wreszcie spolszczona. Teraz wszystkie komunikaty pojawiające się na ekranie iPhone'a, iPada czy iPoda touch wyświetlane są w naszym języku.

Alto's Adventure

Tryb zen w Alto's Adventure dla Apple TV:

OKAZJA!

Gra Alto's Adventure dla iPhone'a i iPada dostępna jest w App Store w obniżonej cenie 0,99 € (normalnie 3,99 €).

Alto - Pobierz z App Store