Jak donosi tajwański serwis apple.club.tw, w następnych generacjach MacBooka Air, MacBooka Pro, Magic Mouse oraz Magic Trackpad ma pojawić się czytnik Touch ID.

W przypadku komputerów, skaner linii papilarnych umieszczony ma być powyżej gładzika. Urządzenia peryferyjne będą podobno bezpośrednio zintegrowane z Touch ID.

Taki krok pozwoliłby Apple na dalszą ekspansję na rynku płatności mobilnych. Apple Pay jest w tym momencie dostępny jedynie dla użytkowników iPhonów 6 i 6 Plus, a wkrótce także dla użytkowników Apple Watcha.

Istnieje kilka racjonalnych przeszkód sugerujących, że plotka ta może nie być prawdziwa. Apple musiałoby przeprojektować MacBooki, ponieważ przestrzeń nad gładzikiem jest dość ograniczona. Miejsca na implementację Touch ID będzie jeszcze mniej w nowym 12-calowym komputerze. Integracja Touch ID w urządzeniach peryferyjnych byłaby utrudniona ze względu na konieczność opracowania bezpiecznego sposobu przesyłania danych drogą bezprzewodową.

Przewidywania tajwańskiego portalu kilka razy sprawdziły się. Było tak w przypadku zdjęć komponentów do iPhona 6 i iPada Air 2. Aktualizacji MacBooków Air spodziewać się należy już pod koniec lutego. 12-calowy model ma pojawić się w połowie tego roku. Wtedy też przekonamy się czy plotki te są prawdziwe.

Źródło: MacRumors