Według nowego raportu amerykańskiej firmy Citrix, dotyczącego sposobów korzystania ze smartfonów, użytkownicy iPhona 6 Plus zużywają znacznie więcej transferu danych niż właściciele pozostałych smartfonów od Apple. W treści raportu znaleźć można także inne ciekawostki.

Właściciele 5,5 calowego iPhone 6 Plus zużywają dwa razy więcej danych niż posiadacze mniejszego iPhona 6 oraz 10 razy więcej niż użytkownicy iPhona 3GS. Jak widać, im starszy model iPhona, tym jego użytkownicy wykorzystują mniejszą ilość danych. Wynika to z faktu, że starsze modele są wolniejsze od swoich następców, co nie zachęca do częstego sięgania po nie. Ponadto, stosowany w starszych modelach mniejszy ekran nie sprzyja surfowaniu w sieci. Citrix sugeruje, że iPhone 6 Plus zastępuje swoim użytkownikom tablet.

transfer_danych_iphone

Raport wskazuje również na to, że iOS jest najczęściej wybieranym systemem mobilnym w przedsiębiorstwach funkcjonujących w różnych gałęziach gospodarki. Urządzenia Apple stanowią 64% stawki, 27% to urządzenia z Androidem, a tylko 9% stanowią urządzenia z Windows Mobile.

udzial_ios_w_rynku

Z treści dowiadujemy się także, że aż 78% właścicieli smartfonów (nie tylko iPhonów) korzysta z aplikacji fitnesowych, podczas gdy w 2013 roku odsetek ten wynosił jedynie 23%, a liczba użytkowników oglądających filmy sportowe wzrosła z 21% w trzecim kwartale 2014 do 50% w pierwszym kwartale 2015 roku.

Źródła: MacRumors, Citrix