Firma Sophos Ltd. zaprezentowała najnowsze wyniki swojego plebiscytu na największego „spamera” internetu - Spampionship. W ostatnim kwartale 2014 roku palmę pierwszeństwa zdobyły Chiny detronizując z tego „zaszczytnego miejsca” niekwestionowanego lidera - Stany Zjednoczone.

W ostatnim kwartale 2014 roku najwięcej niechcianej poczty wysyłano z Chin. Kraj ten wyprodukował 16,7% światowego spamu. W najnowszym zestawieniu Stany Zjednoczone spadły na drugie miejsce z wynikiem 11,2%. Amerykanie niepodzielnie rządzili w tej kategorii od 2013 roku. Na trzeciej pozycji mamy Koreę Południową (8,8%). W pierwszej dziesiątce znalazła się trójka naszych sąsiadów: Rosja - pozycja 4 (7,3%), Ukraina - pozycja 7 (4,6%) oraz Niemcy na 9 miejscu z wynikiem 2,6%.

Polska uplasowała się na 20. pozycji rankingu Spampionship. Nad Wisłą produkuje się 1,1% światowych śmieci e-mailowych. Wynik jest jeszcze ciekawszy, gdy podzielimy ilość spamu przez liczbę mieszkańców danego kraju. Wówczas lądujemy na 38. miejscu. W ilości rozsyłanych zainfekowanych wiadomości przez osobę pierwsze miejsce otrzymuje Korea Południowa - 5,1 razy więcej wiadomości niż Stany Zjednoczone. Na dalszych pozycjach są: Hong-Kong, Bułgaria, Ukraina i Izrael.

alt text


autora znajdziesz na #twitter: pemmax #facebook: marczynski #profil MyApple